Bieżąca działalność

Obecny Zarząd Stowarzyszenia „Rycerstwa Niepokalanej” przy parafii N.S.P.J. sprawuje już trzecią kadencję wyborczą. Prezesem Stowarzyszenia MI-2 jest nadal Pan Antoni Ferenc, który bardzo dobrze współpracował z Ks. Proboszczem Prałatem Antonim Bielakiem i z nowym ks. Proboszczem Adamem Kardysiem oraz obecnym opiekunem Ks. Mgr Łukasz Żurkiem.

Obecny Zarząd Stowarzyszenia Ml przy parafii to:

Prezes Antoni Ferenc V-ce prezes Kazimierz Wróblewski Sekretarz Wiesława Wójcik Ekonom Stanisława Bostiuk Doradca br. Maks. Leszek Jaworski

Stan liczebny obecny to około 2900 „rycerzy” Niepokalanej MI-1, bo połowa odeszła do parafii Bł. Karoliny Kózka i parafii Matki Bożej Fatimskiej, oraz do parafii Dobrego Pasterza. Co roku odchodzi do Pana na wieczność kilku „rycerzy” Niepokalanej. Do Stowarzyszenia MI-2 bardzo aktywnych „rycerzy” należy 25 osób.

Głównym celem Stowarzyszenia MI-2 jest zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną, doprowadzenie i uświadomienie jak największej ilości parafianom o znaczeniu Nabożeństwa l-szych sobót miesiąca wynagradzających Matce Najświętszej za zniewagi jakie otrzymuje nieustannie od wszelkiego zła tego świata.

Stałe inicjatywy to prowadzenie pielgrzymek pokutnych do różnych Sanktuariów Maryjnych w diecezji i Polsce zaznaczając swoją obecnością, że jesteśmy, że trwamy przy Niepokalanej a z Nią przy całej Trójcy Przenajświętszej oraz uczestnictwo we wszystkich uroczystościach i Świętach Kościelnych w parafii. Stowarzyszenie Ml w ilości 25 aktywnych osób bardzo stara się być grupą apostolską i modlitewną w parafii.

Komentowanie jest wyłączone