XXIV Niedziela Zwykła – 13 września 2020 roku

W liturgii tygodnia: w pn święto Podwyższenia Krzyża Świętego; z tej racji o 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. We wt wsp. MB Bolesnej, w śr wsp. św. Korneliusza i Cypriana, w pt święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży.

Za tydzień, w ndz, zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Od jutra w kancelarii, w godzinach urzędowania, można składać podpis pod obywatelskim projektem ustawy Stop LGBT, którego celem jest zakazanie „parad równości”. Szczegółowe informacje i tekst ustawy w kancelarii.  

Dziś w naszej parafii odbędzie się comiesięczny dzień skupienia dla narzeczonych. Rozpoczęcie Mszą św. i sakramentem pokuty o 14.00, następnie spotkanie w domu katechetycznym. Dzień skupienia dla narzeczonych będzie w naszej parafii w każdą II-gą niedzielę miesiąca o 14.00.

Również w budynku katechetycznym rozpocznie się dziś kurs przedmałżeński. Zapisy na I-szym spotkaniu o 16.00.

Przypominamy, że na Mszy św. o 11.30 są głoszone kazania dla dzieci. Serdecznie zapraszamy rodziców, aby zachęcali i przyprowadzali swoje dzieci.

W pn po Mszy św. o 18.00 Ks. Proboszcz zaprasza wszystkich zelatorów róż różańcowych na spotkanie na plebanii.

We wt o 17.30 nabożeństwo do Bł. Romana Sitki. Prosimy, aby w tygodniu lub przed nabożeństwem składać podziękowania i prośby do skrzynki wystawionej przy ołtarzu Błogosławionego. Bóg zapłać za składane ofiary przy tej okazji, które będą przeznaczone na prasę katolicką.

W śr Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 1730. Po Mszy św. o 18.00 adoracja – uwielbienie dla członków Odnowy w Duchu Świętym i wszystkich chętnych. W ten dzień, po Mszy św. o 18.00, spotkanie ministrantów i lektorów w salach na plebanii. Zapraszamy również  chłopców od 3-ciej klasy szkół podstawowych, którzy chcieliby dołączyć do grona służących przy ołtarzu. Prosimy rodziców chłopców, aby im umożliwili udział w przygotowaniu do zaszczytnej służby w domu Bożym. W śr po Mszy św. o 18.00 zapraszamy także na spotkanie w sali na plebanii członków Rycerstwa Niepokalanej i Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. W śr Caritas parafialna rozpoczyna rozdawanie darów dla potrzebujących z naszej parafii. Dary będą wydawane co 2 tygodnie.

W czw zapraszamy młodzież klas VIII na obowiązkowe spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem; rozpoczęcie o 18.00. Również w czw po Mszy św. o 18.00 powakacyjne spotkanie na plebanii wszystkich członków parafialnego zespołu synodalnego.

W pt o 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a o 19.00 zapraszamy do kościoła na czuwanie dla młodzieży; w sposób szczególny prosimy także o przybycie młodzieży z klas VII i VIII szkół podstawowych, którzy przeżywają duchową formację przed bierzmowaniem.

W przyszłą niedzielę o 11.30 odbędzie się w naszym kościele uroczystość I Komunii Św. Bardzo prosimy osoby niezwiązane z tą uroczystością o wybór innej godziny Eucharystii. Próby dla dzieci przed uroczystością w pn i wt o 19.00 w kościele.  

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych w ostatnim tygodniu: + Włodzimierza Niedzielskiego,  + Sylwię Bereza, + Lidię Kotacz i + Jana Cichońskiego oraz zmarłych powierzanych w wypominkach: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone