Ogłoszenia parafialne – 19.03.2023 – IV Niedziela Wielkiego Postu

Dziś, o 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym.

Jutro w liturgii uroczystość św. Józefa, przeniesiona na pn z racji IV Ndz W. Postu.

We wt o 17.30 cotyg. naboż. do bł. Romana Sitki. Prosimy o składanie podziękowań  i próśb do skrzynki przy ołtarzu naszego Patrona – po prawej stronie kościoła. W ten dzień po Mszy św. o 18.00 spotkanie Grupy bł. Romana w sali parafialnej.

W śr o 17.30 państwo Sadowscy przybliżą problem utraty przez rodziców dziecka nienarodzonego. Po ich wystąpieniu o 17.50 Nowenna do MBNP, zaś po Mszy św. o 18.00 będzie również możliwość indywidualnego spotkania z zaproszonymi gośćmi.  

W pt nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o 8.00, 16.00, 17.15 i 19.00.
W pt – dzień przed uroczystością Zwiastowania NMP i Dniem Świętości Życia – podczas Mszy św. o 18.00 będzie możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
Jak co roku w ten dzień będziemy również przeżywać w naszej Ojczyźnie dzień Misjonarzy Męczenników oraz Narodowy Dzień Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.

Za tydzień w ndz o 15.00 zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej z bł. Stefanem Wyszyńskim przygotowane przez młodzież naszej parafii. Misterium będzie wystawione również w pt, za 2 tygodnie, o 19.00. Po spektaklu można złożyć ofiarę na wakacyjny wyjazd grupy młodzieżowej.

Bóg zapłać za złożone w ubiegłą ndz ofiary na cele inwestycyjne w parafii, szczególnie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Dziękujemy indywidualnym ofiarodawcom za składane ofiary w kancelarii i na konto parafii.
Za tydzień, w ndz, składka na Wyższe Seminarium Duchowne.

W zakrystii są rozprowadzane baranki i świece – paschaliki wielkanocne po 10 zł. Od dziś przy figurze św. Antoniego jest umieszczony kosz na produkty w ramach akcji  „świąteczna paczka”. Prosimy o składanie wyłącznie produktów spożywczych o długim terminie ważności. Zostaną one przekazane w Wielką Środę najbardziej potrzebującym osobom z terenu naszej parafii. 
Dziś po Mszach św. DSM i LSO zapraszają na kiermasz ciast i słodkości, z którego dochód przeznaczony będzie na wakacyjny wyjazd tych grup.

Od pn do śr będą się odbywać w naszym kościele rekolekcje wielkopostne dla SP Nr 5 i Katolickiej Szkoły Podstawowej. Klasy 1-4 rozpoczynają w każdym dniu od 8:30, natomiast klasy 5-8 od 10:30. Rekolekcje dla uczniów są obowiązkowe.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych ostatnio + Adama Igielskiego, + Wandę Papugę oraz zmarłych powierzanych w wypominkach rocznych. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone