Ogłoszenia parafialne – 2.05.2021 – 5 Niedziela Wielkanocy

Zapraszamy do udziału w naboż. majowych, codziennie o 17.30.

W pon urocz. NMP Królowej Polski; Msze św. wg porządku niedzielnego. W ten dzień na 18.00 zapraszamy do naszej świątyni strażaków z OSP Rzędzin na wspólną modlitwę w ich intencji. Z okazji wspomnienia św. Floriana życzymy druhom, druhnom i ich rodzinom bł. Bożego, opieki MB i św. Patrona. Pragniemy również wyrazić podziękowanie za ofiarną służbę, życzliwość i współpracę z parafią. 

We wt wsp. św. Floriana, w czw święto św. Filipa i Jakuba – Apostołów, w sb urocz. św. Stanisława, bpa i męczennika, gł. Patrona Polski i naszej diecezji. W tym dniu swoje imieniny będzie obchodzić m. in. P. Stanisław Słowik, kościelny. Otaczamy solenizanta modlitwą i życzymy bł. Bożego i opieki św. Patrona w posłudze w naszej parafii.

We wt o 17.30 cotyg. naboż. do bł. Romana Sitki.

W śr Nowenna do MBNP, a po Mszy św. adoracja.

W I-szy czw o 17.30 naboż. w int. nowych powołań do służby Bożej, które poprowadzą siostry zak., po Mszy św. o 18.00 Godzina Św. i adoracja w ciszy do 21.00.

W I-szy pt Msza św. o Sercu Bożym o 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o 7.00 Litania do NSPJ i Akt Zawierzenia. O 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Litania do NSPJ z Aktem Oddania i modlitwą za misje w naszej parafii. W I-szy pt Msze św. rano o 6.00 i 7.00; nie będzie Mszy św. o 6.30 – intencje zamówione na 6.30 będą odprawione w ten dzień o 7.00. Podczas każdej Mszy św. w I-szy pt, czyli o 6.00, 7.00 i 18.00 słowo Boże wygłosi ks. Tomasz Kaczor, misjonarz naszej diecezji, pracujący w par. MB Wspomożycielki Wiernych w Conception w Boliwii. Będzie wtedy zbierana składka na rzecz misji św. w tejże parafii. W pt po Mszy św. o 18.00 adoracja Krzyża.
Przypominamy, że uczniowie kl. VII, w ramach formacji przed bierzmowaniem, są zobowiązani do przystąpienia do spowiedzi św. z ok. I-go piątku i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej w ten dzień. Zapraszamy zatem siódmoklasistów w I-szy pt do spowiedzi, następnie na Mszę św. o 18.00, po Eucharystii spotkanie w zakrystii.

W śr, czw i pt dzieci I-komunijne będą przeżywać spotkania w kościele w ramach Białego Tygodnia.

Spowiedź św. odbywa się w naszym kościele podczas każdej Mszy św., dodatkowo w I-szy czw od 17.30, a w I-szy pt od 17.00. W I-szy pt kancelaria nieczynna.

W sb o 12.00 Msza Św. dla uczniów kl. 4 szkół podst. z ok. rocznicy Komunii Św. Prosimy, aby wcześniej przystąpić do spowiedzi. 

W następną ndz słowo Boże wygłosi o. Mariusz, redemptorysta z Wrocławia, poprzez które uroczyście zaprosi wszystkich parafian na misje św. Przypominamy, że w tym roku, w dniach od 3 do 11 czerwca, odbędą się w naszej parafii misje święte. Już teraz prosimy o modlitwę w jakże ważnym wydarzeniu dla naszej wspólnoty; prosimy o takie zaplanowanie czasu, aby można było w pełni uczestniczyć w 9-ciu dniach duchowej odnowy; prosimy o modlitwę, zachętę i dotarcie zwłaszcza do tych, którzy oddalili się od Boga i Kościoła.

Dziękujemy indywidualnym ofiarodawcom za składane ofiary na potrzeby kościoła. Za tydzień, w ndz, składka na cele inwestycyjne w parafii. Również za tydzień odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych. Rozpoczęcie Mszą św. i spowiedzią o 14.00, następnie spotkanie w domu katechetycznym.

Od 4 maja w naszej świątyni jednorazowo może przebywać 238 osób. Prosimy o dostosowanie się do wymogów sanitarnych, czyli zakrywania ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz dystansu 1,5 metra.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych w ostatnim czasie: + Stanisława Kozioła i + Stanisława Nowakowskiego oraz powierzanych w wypominkach rocznych. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone