Ogłoszenia parafialne 2 Niedziela Wielkiego Postu A.D.2024

Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00. W Wielkim Poście za udział w Gorzkich Żalach lub odprawienie Drogi Krzyżowej – wspólnie albo indywidualnie – można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś przez cały dzień zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny, a po Gorzkich Żalach będzie można złożyć ofiarę na ekspres do kawy do młodzieżowej kawiarenki.

W pn po Mszy św. o 18.00 Odnowa w Duchu Św. zaprasza na uwielbienie Pana Jezusa w oparciu o nauczanie św. Jana Pawła II. Będziemy modlić się w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

W jubileuszu 25–lecia Arcybractwa SH NSPJ w naszej parafii, zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu we wt o 17.00. W ten dzień zapraszamy na 17.30 na cotygodniowe naboż. do bł. Romana Sitki. Prosimy o składanie podziękowań i próśb do skrzynki przy ołtarzu naszego Patrona. Po Mszy św. o 18.00 zapraszamy do sali paraf. na spotkanie członków Grupy bł. Romana.

W śr o 17.30 Nowenna do MBNP.

W czw po Mszy św. o 18.00 Godzina Święta i adoracja w ciszy do 21.00. Godzina Święta powinna być odprawiana zawsze przed I piątkiem, niezależnie od tego, kiedy przypada I czwartek.

W I piątek w naszej parafii słowo Boże będzie głosić ks. Henryk Chlipała, kapłan naszej diecezji, obecnie misjonarz w Peru. Ofiary na tacę będą przeznaczone na działalność misyjną ks. Henryka. W ten dzień nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 8.00, 16.00 – z rozważaniami dla dzieci, 17.15 i 19.00 – Droga Krzyżowa dla młodzieży i wszystkich chętnych. W I pt Godzinki o NSPJ po Mszy św. o 6.00, spowiedź św. podczas nabożeństw. Kancelaria w ten dzień nieczynna.

W I pt zapraszamy młodzież z klas VII i VIII naszej parafii wraz z rodzicami na obowiązkowe spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do bierzmowania. Rozpoczęcie o 19.00 Drogą Krzyżową, a następnie Msza św. Obecność obowiązkowa. W pt przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszej Ojczyźnie, pokoju na świecie oraz o żołnierzach – polskich bohaterach.

W sb po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo pierwszo-sobotnie. O 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych.

W zakrystii można nabyć paschaliki i baranki na stół wielkanocny.
Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na cele Caritas.

Za tydzień w ndz po Mszy św. o 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych ostatnio: + Reginę Walochę, + Jana Grzesia, + Mariana Mękalę, + Wiesława Stolarza, + Zbigniewa Hornickiego, + Stanisława Wardzałę oraz zmarłych powierzanych w wypominkach rocznych: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone