Ogłoszenia parafialne – 20.11.2022 – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

W pn wsp. ofiarowania NMP i bł. Janusza, prymasa Szwecji.

We wt wsp. św. Cecylii, która jest patronką muzyki kościelnej. Z tej racji otaczamy szczególną modlitwą panów organistów: Wojciecha Szczerbę i Stanisława Witka, zespół muzyczny posługujący podczas nabożeństwa w drugie czwartki miesiąca, dziecięcą scholę muzyczną posługującą podczas Mszy św. dla dzieci w niedziele o 11.30. Wszystkim grającym i śpiewającym życzymy światła Ducha Świętego i rozwoju talentów.

We wt o 17.30 cotygodniowe naboż. do bł. Romana Sitki, połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia i wypominkami. Po Mszy św. o 18.00 zapraszamy wszystkich na adorację – uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W śr Nowenna do MBNP, różaniec i wypominki.

W czw wsp. św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy z Wietnamu.
Z racji, że dni skupienia dla kapłanów naszego dekanatu będą odbywać się w ostatnie czwartki miesiąca, nabożeństwo do św. o. Pio w naszej parafii będzie odprawiane w trzecie czwartki miesiąca. Zatem najbliższe nabożeństwo przez wstawiennictwo św. o. Pio odbędzie się w trzeci czwartek grudnia.

W pt o 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z wyp. listopadowymi.
W ten dzień po Mszy św. wieczornej, w ramach X Tarnowskich Dni Cecyliańskich, odbędzie się w naszym kościele koncert organowy w wykonaniu Krzysztofa Musiała z Akademii Muzycznej w Łodzi. Szczegółowy program Dni Cecyliańskich na afiszach. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą ndz rozpoczyna się Adwent. Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP rozpocznie się we wt, 29 listopada i będzie odprawiana codziennie o godz. 17.30. Z tego powodu ostatnie wypominki listopadowe będą odczytane za tydzień w pn. Również nowe wypominki roczne będą czytane od następnej ndz o 8:10 i 11:10. Do wtorku w kancelarii luz zakrystii można jeszcze składać wypominki za bliskich zmarłych.

Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą ndz na tacę na cele inwestycyjne w naszym kościele. Bóg zapłać indywidualnym osobom za ofiary składane w kancelarii i na konto parafialne. W minionym tygodniu zostało ukończone układanie kostki wokół kościoła oraz na parkingu przed plebanią. Została również wyremontowana toaleta w kościele, która jest przeznaczona dla uczestników nabożeństw. Znajduje się ona nad zakrystią. Od dziś jest dostępna dla wszystkich. Prosimy o zachowanie czystości. Prosimy wszystkich wchodzących i wychodzących ze świątyni o zamykanie drzwi, gdyż kościół jest ogrzewany.

Za tydzień po każdej Mszy św. będzie poświęcenie opłatków na wigilijne stoły. Ofiary składane przy nabyciu opłatków będą przeznaczone na cele parafialne.

Jutro, 21 listopada, swoje imieniny będzie obchodził Ks. Janusz Faltyn. Otaczamy solenizanta modlitwą i życzymy darów Ducha Świętego i wszelkich łask w posłudze kapłańskiej w naszej parafii. Wszystkim solenizantów tego tygodnia zawierzamy Bożej Opatrzności.

Dziś, po adoracji, przy wyjściu z kościoła lub zakrystii, będzie można zabrać broszurę z tekstem P. Renaty Luszowieckiej pt. Bł. Ks. Roman Sitko – Budowniczy Królestwa Jezusa Chrystusa. Zachęcamy do lektury i do duchowej przyjaźni z naszym Patronem.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych powierzanych w wypominkach oraz zmarłych w ost. tygodniu: + Antoninę Dembińską, + Andrzeja Kobylańskiego, + Józefa Sarat, + Tadeusza Ociepkę i + Józefa Drwala.  Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone