Ogłoszenia parafialne – 23.05.2021 – Zesłanie Ducha Świętego

Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o 17.30.

Przy wyjściu z kościoła można zabrać szczegółowy program Misji świętych. Prosimy o przekazanie tego folderu i osobiste zaproszenie do udziału w Misjach św. także chorych, cierpiących, oraz niepraktykujących rodzin i parafian. Z miłością, szacunkiem, ale i z zaangażowaniem i troską o zbawienie innych wybierzmy się do nich, odwiedźmy ich, poszukajmy bliźnich, aby odnaleźli drogę do Boga i Kościoła.  Wszystkich prosimy o modlitwę w tym jakże ważnym wydarzeniu dla naszej wspólnoty parafialnej; prosimy o takie zaplanowanie czasu, aby można było w pełni uczestniczyć w 9-ciu dniach duchowej odnowy w naszym kościele.

W tym tygodniu będzie montowany nowoczesny, elektroniczny sprzęt do stałej transmisji nabożeństw z naszego kościoła oraz monitoringu świątyni. Będzie także kończona aranżacja ołtarza MB Częstochowskiej oraz na zewnątrz, po lewej stronie kościoła, podstawa i Krzyż misyjny. Dziękujemy indywidualnym ofiarodawcom za składane ofiary na potrzeby kościoła; dzięki temu będziemy mogli realizować kolejne inwestycje.

W liturgii tyg.:
w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 6.30, 8.30, 10.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu kancelaria nieczynna.
we wtorek o 17.30 cotyg. naboż. do bł. Romana Sitki. W ten dzień po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Synodalnej w Sali Synodalnej na plebanii.
W środę wsp. św. Filipa Nereusza. O 17.30 Nowenna do MBNP.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – w ten dzień odbędzie się pielgrzymka kapłanów diec. tarnowskiej do Tuchowa. Prosimy o modlitwę, post, ofiarowanie Komunii św. i cierpienia w int. kapłanów oraz o nowe i święte powołania.
W czw w naszym kościele rozpocznie się triduum dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia bierzmowania. Zapraszamy w czw, pt i pn na godz. 17.30. Udział w triduum jest obowiązkowy dla kandydatów i rodziców. Spowiedź dla kandydatów, rodziców i świadków w sb o 9.00. Z tej racji nabożeństwo do św. o. Pio odbędzie się w śr po Mszy św. o 18.00.

W pt wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej.
W sb Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej organizuje wyjazd do sankt. Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie.

W przyszłą ndz przypada urocz. Trójcy Przenajświętszej i zakończenie okresu Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi i przyjmowania Komunii św. oraz cierpliwą zachętę wszystkich, którzy nie skorzystali dotąd z wielkich łask udzielanych od Boga poprzez spowiedź i Mszę św.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych ostatnio: + Jana Baranowskiego, + Janinę Krawczyk, + Rafała Borysa i + Wojciecha Kędziora oraz zmarłych powierzanych w wypominkach rocznych. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone