Ogłoszenia parafialne – 26.02.2023 – I Niedziela Wielkiego Postu

Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00. W Wielkim Poście za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

We wt o 17.30 cotygodniowe naboż. do bł. Romana Sitki. Prosimy o składanie podziękowań i próśb do skrzynki przy ołtarzu naszego Patrona. Po Mszy św. o 18.00 zapraszamy do sali paraf. na spotkanie członków Grupy bł. Romana.

W Śr o 17.30 Nowenna do MBNP.
Na Mszę o 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. z rodzicami. 
W ten dzień przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W naszych modlitwach pamiętajmy o Ojczyźnie, pokoju na świecie oraz o żołnierzach – polskich bohaterach.

W I czwartek o 17.30 nabożeństwo w int. powołań poprowadzą siostry zakonne. Po Mszy św. o 18.00 Godzina Święta i adoracja w ciszy do 21.00.

W I piątek modlitwami i ofiarami na tacę wspieramy misje w świecie i misjonarzy. Kancelaria nieczynna. W ten dzień nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 8.00, 16.00 – z rozważaniami dla dzieci, 17.15 i 19.00 – Droga Krzyżowa dla młodzieży i wszystkich chętnych. W I pt Godzinki o NSPJ po Mszy św. o 6.00, od 17.00 spowiedź św.
W ten dzień zapraszamy uczniów kl. VII naszej parafii na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem. Prosimy kandydatów o przystąpienie do spowiedzi św., udział w Eucharystii o 18.00. Obecność obowiązkowa.

W I sobotę święto św. Kazimierza. Po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie. O 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych.

Za tydzień w ndz po Mszy św. o 8.30 zmiana tajemnic różańcowych, a przez cały dzień zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.

Nasza parafia w tym roku organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Chcemy odwiedzić m. in.: Jerozolimę, Betlejem, Nazaret, Kanę Galilejską. Termin pielgrzymki: 31 maja – 7 czerwca (od śr do śr). Zapisy u Ks. Proboszcza i Ks. Janusza. Koszt 980 $ i 800 zł. Szczegóły przy zapisie.

Caritas Diecezji Tarnowskiej organizuje 2 edycję Paczki dla Ukrainy. Kartony wraz z listą potrzebnych produktów są do odebrania w zakrystii. Prosimy o zakup wyłącznie produktów umieszczonych na załączonej liście. 

Dyrektorzy Szkół Podst. Nr 9, Nr 5 oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej zapraszają do zapisu do klas I na kolejny rok szkolny. Szczegółowe informacje w sekretariatach i na stronach internetowych szkół.
Od 1 marca rozpoczną się także zapisy dzieci do Przedszkoli Publicznych Nr 1, 12 i 21 w Tarnowie.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych ostatnio: + Antoniego Paryło, + Henryka Nowickiego, + Lucynę Gorączyńską oraz zmarłych powierzanych w wypominkach rocznych: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone