Ogłoszenia parafialne – 27.11.2022 – I Niedziela Adwentu

Okresem Adwentu, który stanowi duchowe przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, w imię Boże rozpoczęliśmy dziś nowy rok liturgiczny. Zapraszamy do udziału we Mszach św. roratnich w dni powsz., od pn do pt, o 6.00 i 18.00, w sb o 6.00. W każdą sb o 18.00 odprawiamy Mszę św. z liturgią niedzielną..

Na roraty o 6.00 zapraszamy wszystkich, zaś na 18.00 zapraszamy szczególnie dzieci wraz z rodzicami lub dziadkami, a także młodzież, w tym kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII. Prosimy rodziców, aby pomogli dzieciom przygotować lampiony, z którymi będą przychodzić do kościoła. Zamówione zostały specjalne materiały – plansze dla dzieci, które w każdy dzień rorat będą otrzymywać do wklejenia specjalny obrazek. Prosimy także, aby na Mszę św. roratnią o 18.00 dzieci przynosiły serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami oraz ze swoim imieniem i nazwiskiem. Będą losowane żłóbki Pana Jezusa – dzieci zabiorą je do domu, gdzie z całą rodziną będą się modlić, a następnego dnia przyniosą do kościoła.

W czasie Adwentu w dni powszednie nie ma Mszy św. o 6.30. Zachęcamy do przystępowania do spowiedzi w świętym czasie Adwentu. Spowiadamy codziennie podczas Mszy św. w naszej świątyni o 6.00, 7.00 i 18.00 oraz w niedziele. Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od pn do sb, w godz. 7.30 – 17.30.

Jutro, w pn, przypada 13. rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji Bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Bpie Ordynariuszu Diecezji Tarnowskiej.

We wt rozpoczyna się Nowenna przed Niepok. Pocz. NMP i będzie odprawiana codziennie o 17.30. Z tego powodu ostatnie wypominki listopadowe będą odczytane w pn. Od dziś w niedziele są czytane nowe wyp. roczne o 8:10 i 11:10, jeden raz w miesiącu.
W każdą niedzielę w ciągu roku o 6:10 są śpiewane Godzinki o Niepok. Pocz. NMP, a w I-sze piątki po Mszy św. o 6.00 Godzinki o NSPJ. Zachęcamy do udziału w pięknych, pełnych biblijnych treści, nabożeństwach.

Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie opłatków na wigilijne stoły. Ofiary składane przy nabyciu opłatków będą przeznaczone na cele parafialne. W zakrystii lub przed kościołem można także nabyć świece na święta – ofiara 10 zł. W ten sposób włączamy się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom organizowane przez Caritas. Zachęcamy do podarowania świec i opłatków innym, zwłaszcza samotnym i chorym.

We wt o 17.30 naboż. do Bł. Romana Sitki – prosimy składać prośby i podziękowania do skrzynki przy ołtarzu Błogosłąwionego. W ten dzień po Mszy św. o 18.00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert organowy poświęcony pamięci + ks. Mariana Kujdy. Wystąpi s. Katarzyna Iryna Arlouskaya, dominikanka, organistka w Borusowej.

W śr, święto św. Andrzeja Ap.

W I-szy czw o 17.30 Nowenna przed Niepok. Pocz. NMP, a po Mszy św. o 18.00 Godzina Święta i adoracja w ciszy do 21.00.

W I-szy pt na każdej Mszy św. składka na misje. O 6.40 Godzinki o Sercu Bożym, o 7.00 Msza św. wotywna i nabożeństwo ku czci Bożego Serca. O 17.30 nabożeństwo do NSPJ i Nowenna do MB Niepokalanej. Po Mszy św. roratniej o 18.00 Adoracja Krzyża.
Spowiedź przed I-szym pt: w czw od 17.30, zaś w pt – od 17.00. W I-szy pt cały dzień kancelaria nieczynna.

W I-szą sb wsp. św. Franciszka Ksawerego. O 7.00 Msza św. o Niepok. Sercu Maryi i nabożeństwo pierwszosobotnie. O 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. O 17.30 Nowenna przed Niepok. Pocz. NMP.

W przyszłą ndz zmiana tajemnic róż. po Mszy św. o 8.30. Następna ndz to także Dzień Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie – po Mszach św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek.

Ze spowiedzią i Komunią św. przed świętami do chorych naszej parafii udamy się 23 grudnia, w pt, dzień przed Wigilią.  

Bóg zapłać indywidualnym osobom za ofiary składane w kancelarii i na konto parafialne. Dziękujemy za indywidualne ofiary składane m. in. na ogrzewanie kościoła. W minionym tyg. zakończono montaż nowych mebli w zakrystii. Wykonano także prace przy porządkowaniu parkingu oraz w auli bł. Romana Sitki.

W tym roku po raz drugi nasza parafia włącza się w ogólnopolską akcję Paczuszka dla Maluszka. Będziemy zbierać dary dla Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia w Tarnowie. Przy ołtarzu bł. ks. Romana stoi choinka. Kto chce wziąć udział w akcji, zabiera bombkę z choinki, a w zamian przynosi któryś z potrzebnych produktów i zostawia pod choinką. Lista produktów oraz informacje w gablotach przy wejściu z kościoła. 

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych powierzanych w wypominkach rocznych oraz zmarłych w ost. tygodniu: + Mieczysława Golca, + Henrykę Matyję i + Marię Opozdę.  Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone