Ogłoszenia parafialne – 30.05.2021 – Trójcy Przenajświętszej

Zapraszamy na naboż. majowe dziś i jutro o 17.30. W poniedziałek o 17.30 zakończenie triduum dla młodzieży kl. VIII przed sakr. bierzmowania. Obecność kandydatów, rodziców i świadków obowiązkowa.

We wtorek rozpoczynamy miesiąc czerwiec; jest on wyjątkowy dla naszej parafii – będziemy przeżywać Misje św., a w liturgii czcimy Najśw. Serce Pana Jezusa. W naszym k-le naboż. czerwcowe będzie odbywać się codz. o 17.30. Wyjątkowo, z racji bierzmowania, we wtorek (1.06.2021) naboż. do NSPJ i bł. Romana będzie rano, po Mszy św. o 7.00.

We wt o 18.00 bp Artur Ważny dokona w naszej świątyni poświęcenia nowego ołtarza MB Częstochowskiej.
W tym tygodniu został także zamontowany sprzęt do stałej transmisji nabożeństw z naszego kościoła. Link do transmisji: https://nspjtarnow.aztv.pl/. Z naszego kościoła będą transmitowane: w dni powszednie – od 17.30, nabożeństwa i Msze św. wieczorne, natomiast w niedzielę – wszystkie nabożeństwa i Msze św. Również podczas Misji św. będą transmitowane wszystkie Msze św., konferencje i nabożeństwa. 
Został także wykonany nowy Krzyż misyjny oraz zakupiliśmy nowe ołtarze na procesję Bożego Ciała.
Dziękujemy indywidualnym ofiarodawcom za składane ofiary na potrzeby kościoła, Bóg zapłać różom różańcowym za złożone ofiary na nowy ołtarz MB. Dzięki życzliwości parafian i modlących się w naszym k-le możemy realizować kolejne inwestycje.

We wtorek o 15.30 i 18.00 Msze św. pod przewodnictwem bpa Artura, połączone z udzieleniem sakr. bierzmowania. O 18.00 77 naszych parafian z grona młodzieży przyjmie ten sakrament.

W środę o 17.30 naboż. do Serca Bożego oraz Nowenna do MBNP, a po Mszy św. o 18.00 wspólna adoracja Najśw. Sakramentu – czuwanie przed Misjami św. w parafii.

W czwartek, 3 czerwca, urocz. Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. o 6.30, 8.30, 10.00, 11.30, po południu o16.00, 18.00 i 20.00. Nie będzie Mszy św. o 14.00; bezpośrednio po Mszy św. o 16.00 wyruszy procesja eucharystyczna tradycyjną trasą, czyli ul. Lwowską, Skowronków, Boczną i Graniczną.
Prosimy członków poszczególnych grup naszej parafii o przygotowanie dekoracji kwiatowych dla 4 ołtarzy. Prosimy o przygotowanie wg porządku: ołtarz I – Rycerstwo Niepokalanej, II – Róże Różańcowe, III – Odnowa w Duchu Świętym, IV – Grupa Młodzieżowa i Lektorzy. Prosimy o przygotowanie i noszenie podczas procesji feretronów, sztandarów i baldachimu. Prosimy o udział w procesji dzieci I-Komunijnych z rodzicami oraz wszystkie dzieci ze szkół podst., przedszkoli i maluchów do sypania kwiatów. Prosimy o zaangażowanie się w procesje, także w czasie oktawy Bożego Ciała, LSO, DSM, wszystkich członków ruchów i stowarzyszeń naszej parafii oraz druhny i druhów strażaków.
Procesja podczas oktawy Bożego Ciała codziennie o 17.30, zaś w niedzielę po Mszy św. o 11.30. Prosimy wszystkich o zachowanie aktualnych wymogów sanitarnych podczas nabożeństw w kościele oraz procesji.

Dla naszej parafii w Boże Ciało rozpocznie się szczególny czas 9 dni Misji św. W imię Boże rozpoczniemy odnowę duchową, która potrwa do 11 czerwca – do urocz. NSPJ. Zapraszajmy także innych do przeżywania tego wyjątkowego czasu. Prosimy o takie zaplanowanie tych dni, aby można było w pełni uczestniczyć w 9-ciu dniach duchowej odnowy w naszym kościele. Misje św. będą głosić ojcowie redemptoryści z Wrocławia: Mariusz Mazurkiewicz i Witold Baran.

Dzisiaj również można zabrać szczegółowy program Misji św. Prosimy o przekazanie tego folderu i osobiste zaproszenie do udziału w Misjach św. także chorych, cierpiących, oraz niepraktykujących rodzin. Wszystkich prosimy o modlitwę, post i jałmużnę w związku z jakże ważnym wydarzeniem. Prosimy o dekorację okien, naszych mieszkań i domów symbolami Najśw. Serca PJ; niech to będzie szczery, z głębi serca wypływający wyraz naszej wiary.

Podczas Misji św. ulega częściowej zmianie porządek Mszy św. i nabożeństw. Prosimy o zapoznanie się na bieżąco ze szczegółowym programem – jest dostępny na stronie internetowej, facebook’u naszej parafii oraz w wersji podręcznej w formie folderu, który każdy może mieć przy sobie.

Podczas Misji św. nie będzie spowiedzi św. w trakcie Mszy św., kazań i nabożeństw. Misje św. to szczególny czas działania Ducha Świętego przez słowo Boże. Będzie zaś specjalny czas na spowiedź świętą – w I-szą sobotę, 5 czerwca, do południa od 7.00 do 8.00 oraz od 10.00 do 12.00, po południu od 16.00 do 18.00. Będą spowiadać także kapłani spoza naszej parafii. Zachęcamy w ten dzień do spowiedzi generalnej z całego życia z racji szczególnego czasu łask Ducha Świętego, jakim są Misje św. w parafii.

Do chorych, zarówno odwiedzanych w I-sze soboty, jak również zgłoszonych do kancelarii lub zakrystii, udamy się, wyjątkowo z racji Misji św., w I-szy pt od 15.00. Prosimy o zgłaszanie tych chorych, którzy nie korzystają z comiesięcznej posługi sakramentalnej.

W przyszłą ndz po Mszy św. o 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. Dziś przed kościołem zbierane są podpisy pod projektem ochrony prawnej życia dzieci nienarodzonych. Zachęcamy do tej szlachetnej inicjatywy. Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych: + Stanisława Dulińskiego, + Irenę Nosal, + Waldemara Grońskiego i + Tadeusza Wyszyńskiego oraz zmarłych powierzanych w wypominkach rocznych. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone