Ogłoszenia parafialne – 4.06.2023 – Najświętszej Trójcy

Zapraszamy na nabożeństwa do Serca Bożego codziennie o 17.30 oraz na adorację Pana Jezusa w kaplicy adoracji od pon do sob od 7.30 do 17.30. Dziś w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej, kończy się czas Komunii św. wielkanocnej. Za tydzień składka przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W pon wspomnienie św. Bonifacego.

We wt o 17.30 cotygodniowe nabożeństwo do bł. Romana – prosimy o składanie podziękowań i próśb do skrzynki przy ołtarzu Błogosławionego. Po Mszy św. o 18.00 uwielbienie Pana Jezusa. Zapraszamy czcicieli bł. Romana i wszystkich chętnych.

W środę wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego.

W czw uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, Msze św. o 6.30, 8.30, 10.00, ok 12.oo (zaraz po procesji), 14.00, 18.00 i 20.00. Po Mszy św. o 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna tradycyjną trasą ulicami naszej parafii, czyli ul. Lwowską, Skowronków, Boczną i Graniczną. Prosimy członków grup naszej parafii o przygotowanie dekoracji kwiatowych dla 4 ołtarzy wg porządku: ołtarz I – Rycerstwo Niepokalanej i Arcybractwo NSPJ, II – Róże Różańcowe, III – Odnowa w Duchu Świętym i Grupa bł. Romana, IV – Grupa Młodzieżowa i Lektorzy. Informujemy, że ołtarze będą ustawione w tradycyjnych miejscach w czwartek od godz. 8.00. Prosimy o przygotowanie i noszenie podczas procesji feretronów, sztandarów i baldachimu, także młode osoby. Zachęcamy do udziału w procesjach i sypania kwiatów dzieci I-Komunijne w strojach oraz wszystkie dzieci ze szkół podst., przedszkoli i maluchów. Prosimy o zaangażowanie się w procesje, także w czasie oktawy Bożego Ciała, druhny i druhów strażaków, LSO, DSM, wszystkich członków ruchów i stowarzyszeń naszej parafii.

Procesja podczas oktawy Bożego Ciała codziennie o 17.30, zaś w niedz po Mszy św. o 11.30. Zachęcamy także do dekoracji okien naszych mieszkań i domów symbolami Najświętszego Serca Pana Jezusa i Eucharystii; niech to będzie szczery, z głębi serca wypływający wyraz naszej wiary. Składka w Boże Ciało będzie przeznaczona na hospicja.

W pt po Mszy św. o 18.00 spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.

W sob ks. Prałat, ks. Janusz i ks. Łukasz Pietrzak udadzą się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 8.00.

W następną niedz Mszą św. o 14.00 rozpocznie się dzień skupienia dla narzeczonych.

Przypominamy, że comiesięczne nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała odbędzie się w czerwcu wyjątkowo, z racji Bożego Ciała, w trzeci czwartek miesiąca.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłego + Marka Grudnia oraz zmarłych powierzanych w wypominkach rocznych. Pamiętajmy o codziennej modlitwie za zmarłych i zyskiwaniu dla nich odpustów. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone