Ogłoszenia parafialne – 5.03.2023 – II Niedziela Wielkiego Postu

Dziś o 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

We wt o 17.30 cotyg. nab. do bł. Romana Sitki; po Mszy św. o 18.00 czcicieli bł. Romana i wszystkich chętnych zapraszamy na uwielbienie Pana Jezusa.

W śr Nowenna do MBNP, podczas Mszy św. o 18.00 składka na cele Caritas parafialnej.

W II czw o 17.30 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się comiesięczne nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. O 18.00 Msza św. w int. uczestników nabożeństwa z konferencją nt. VIII Przykazania oraz adoracja – uwielbienie do 20.30.

W pt  nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o 8.00, 16.00, 17.15 i 19.00. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Za tydzień, w ndz, zapraszamy na comiesięczny dzień skupienia dla narzeczonych. Rozpoczęcie Mszą św. i sakramentem pokuty o 14.00 w naszym kościele.

Wszystkich chętnych zapraszamy 18 marca, w sobotę, na pielgrzymkę do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. W programie o 15.00 Droga Krzyżowa szlakiem męczeństwa, a o 18.00 Msza św. w sanktuarium i uwielbienie. Zapisy w tym tygodniu w kancelarii lub u Ks. Janusza. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Nasza parafia w tym roku organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Chcemy odwiedzić m. in.: Jerozolimę, Betlejem, Nazaret, Kanę Galilejską. Termin pielgrzymki: 31 maja – 7 czerwca (od śr do śr). Trwają zapisy u Ks. Proboszcza i Ks. Janusza, którzy również będą pielgrzymować. Koszt 980 $ i 800 zł. Szczegóły przy zapisie.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary do puszek na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Za tydzień, w ndz, składka na cele inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję Caritas Diecezjalnej „Paczka dla Ukrainy”. Dzięki waszej ofiarności wysłaliśmy na Ukrainę 13 kartonów z najpotrzebniejszymi rzeczami.

W zakrystii można nabyć paschaliki i baranki na stół wielkanocny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na cele Caritas.

Dyrektorzy Szkół Podst. Nr 9, Nr 5 oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej zapraszają do zapisu do klas I na kolejny rok szkolny. Szczegółowe informacje w sekretariatach i na stronach internetowych szkół. Od 1 marca rozpoczęły się także zapisy dzieci do Przedszkoli Publicznych Nr 1, 12, 21 i 27 w Tarnowie.

Komentowanie jest wyłączone