Ogłoszenia parafialne I Niedziela Wielkiego Postu A.D.2024

Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00. W Wielkim Poście za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy do modlitwy w Kaplicy Wieczystej Adoracji od pn do sob od 7.30 do 17.30. W modlitwach polecajmy dzieci i młodzież wypoczywające na feriach. Zachęcajmy też nasze pociechy do podejmowania praktyk wielkopostnych oraz udziału w nabożeństwach.

            Przed wtorkowym nabożeństwem do bł. Romana prosimy o składanie podziękowań i próśb do skrzynki przy ołtarzu naszego Patrona. We wt po Mszy św. o 18.00 spotkanie Grupy Bł. Romana Sitki w sali parafialnej.           

            W Śr o 17.30 Nowenna do MBNP. Po Mszy św. spotkanie członków Rycerstwa Niepokalanej.

            W czw święto Katedry św. Piotra Apostoła

            W pt zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o 8.00 – dla dorosłych, o 16.00 – z rozważaniami dla dzieci, o 17.15 – dla dorosłych, o 19.00 – Droga Krzyżowa dla młodzieży i wszystkich chętnych.

            Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby parafii zwłaszcza na ogrzewanie naszej świątyni. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na tacę na WSD w Tarnowie. Za tydzień w ndz zbiórka do puszek na Ogólnopolski fundusz misyjny Ad Gentes. Zachęcamy do podejmowania modlitwy i czynów pokutnych w intencji misjonarzy.

            Trwają prace przy kawiarence parafialnej w budynku katechetycznym. Chcemy zakupić profesjonalny ekspres do kawy. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby wspomóc ten zakup zapraszamy do kontaktu z ks. Łukaszem Kaźmirkiem.

            Parafialny zespół muzyczny Fortes Fide – Mocni Wiarą zaprasza do współpracy wokalistów, instrumentalistów, akustyków, którzy chcą rozwijać swój talent muzyczny na Bożą chwałę. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z opiekunem zespołu ks. Januszem Faltynem lub Liderem – Krzysztofem Młotkiewiczem.

            W przyszłą ndz po Mszy św. o 11.30 do 13.30 w sali katechetycznej będzie można uzyskać darmową poradę prawną. Będą jej udzielać zaproszeni adwokaci wraz ze studentami prawa. Zainteresowanych prosimy o zabranie ze sobą odpowiednich dokumentów. Zapraszamy.

            Dyrektorzy Szkół Podst. Nr 9, Nr 5 oraz Szkoły Katolickiej zapraszają do zapisu do klas I na kolejny rok szkolny. Szczegóły w sekretariatach i na stornach internetowych szkół.

            Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych ostatnio: + Stanisława Flisa, + Stanisława Busia oraz zmarłych powierzanych w wypominkach rocznych: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone