Ogłoszenia parafialne IX Niedziela Zwykła 2 czerwca A.D. 2024

Dziękujemy P. Danucie Gębiś oraz grupom naszej parafii za piękne dekoracje kwiatowe przy ołtarzach Bożego Ciała. Dziękujemy młodzieży z Ks. Łukaszem Kaźmirkiem za ustawienie ołtarzy w wyznaczonych miejscach. Bóg zapłać wszystkim, którzy w różny sposób zaangażowali się w przygotowanie procesji, w tym strażakom z OSP Tarnów-Rzędzin. Zapraszamy na procesje podczas oktawy Bożego Ciała, od pn do czw, o 17.30, połączone z naboż. do Serca Bożego. Dziś, w ndz, procesja eucharystyczna po Mszy św. o 11.30.

Zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najśw. Sakramentu do Kaplicy Wieczystej Adoracji w dni powszednie w godz. 7.30 – 17.30.

W pn wsp. św. Karola Lwangi i Towarzyszy, Męczenników z Ugandy.

We wt o 17.30 procesją eucharystyczną rozpocznie się IX dzień Nowenny przed 25. r. beatyfikacji bł. Romana Sitki, pomysłodawcy i pierwszego budowniczego naszego kościoła. Mszę św. w int. próśb czcicieli bł. Romana będzie sprawował i słowo Boże wygłosi Ks. Dr Piotr Cebula, Sekretarz V Synodu Diec. Tarnowskiej i Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin w naszej diecezji. Tematem rozważań będzie: Bł. Roman nauczyciel pracowitości. Prosimy, aby prośby i podziękowania za łaski otrzymane przez wstawiennictwo naszego Patrona składać do skrzynki przy jego ołtarzu.

W najbliższy wt po Mszy św. o 18.00 zapraszamy członków grup i stowarzyszeń oraz wszystkich chętnych na adorację – uwielbienie Pana Jezusa z indywidualnym błogosławieństwem Najśw. Sakramentem.

W śr wsp. św. Bonifacego.

W I-szy czw zakończenie oktawy Bożego Ciała. O 17.30 nabożeństwo w int. powołań, które poprowadzą siostry zakonne, zaś procesja eucharystyczna wyjątkowo po Mszy św. o 18.00. Po procesji uroczyste błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami i dziadkami. Po błogosławieństwie dzieci Godzina Święta i adoracja w ciszy do 21.00. Sakrament pokuty i pojednania przed odpustem ku czci NSPJ, w czwartek, od 17.30. Będą spowiadać wszyscy kapłani. Zapraszamy wtedy zwłaszcza dzieci i młodzież.

W pierwszy piątek, 7 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – dzień odpustu w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian i tych, którzy przychodzą na adorację i nabożeństwa do naszej świątyni oraz wszystkich pragnących oddać cześć Sercu Chrystusa. Msze św. w ten szczególny dzień o 6.00, 7.00, 9.00 i 18.00. O 17.30 w kościele nabożeństwo do Serca Bożego. O 18.00 uroczysta Suma Odpustowa, następnie uroczysta procesja z asystą orkiestry. Prosimy o włączenie się w czynny udział w procesji wszystkie grupy i stowarzyszenia, dzieci I-komunijne i sypiące kwiaty, niosących feretrony i sztandary, baldachim, jak również druhny i druhów strażaków z OSP w Tarnowie-Rzędzinie.

W pt podczas uroczystej sumy odpustowej o 18.00 odbędą się również główne uroczystości jubileuszowe Ks. Prałata, naszego Proboszcza, z ok. przypadającej w tym roku 40. rocznicy przyjęcia święceń kapłańskich. Gratulujemy Drogiemu Ks. Jubilatowi wybrania przez Jezusa i powołania do kapłaństwa! Z serca życzymy Ks. Prałatowi żaru miłości NSPJ, zdrowia, młodości ducha, opieki MB oraz życzliwości i zaangażowanej współpracy parafian. Niech bł. Roman Sitko wymadla u Boga wszelkie łaski potrzebne w przewodniczeniu naszej wspólnoty Bożego Serca; niech umacnia naszego Ks. Proboszcza w różnych inicjatywach duszpasterskich i remontowych w parafii; niech wciąż inspiruje na polu kultury, muzyki i osobistych pasji. Niech nasze osobiste przybycie całymi rodzinami i wspólna modlitwa w pt o 18.00 będzie wyrazem miłości do Chrystusa, do Kościoła, który nasz Pan założył. Niech będzie także wyrazem do podziękowania za dar kapłaństwa, dzięki któremu – przez sakramenty święte i głoszone słowo – możemy czerpać zdroje łask z przebitego z miłości Serca Jezusa. O naszej uroczystości odpustowej i jubileuszowej prosimy poinformować i zachęcić do udziału krewnych i znajomych, także z innych parafii. Serdecznie wszystkich zapraszamy. W to jubileuszowe dziękczynienie, w pt, o 18.00, włączą się również zaproszeni koledzy rocznikowi naszego Ks. Proboszcza.

W pt, w dzień odpustu, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kancelaria nieczynna. W urocz. Serca Bożego, przypada Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Prosimy o częstą modlitwę i przyjmowane Komunie św. za nas – kapłanów. W pt spowiedź od 17.00. Prosimy, aby z sakramentu pokuty skorzystać wcześniej, w tygodniu – przed I-szym piątkiem i uroczystością odpustową, z racji dużej ilości wiernych w piątek.

W sb wsp. Niepokalanego Serca NMP. Za tydzień, w ndz, składka na cele inwestycyjne naszego kościoła i parafii. O 14.00 dzień skupienia dla narzeczonych.

V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.

Miłosiernemu Bogu polećmy naszych bliskich zmarłych, zmarłą ostatnio + Andrzeja Tracza, + Jerzego Łozińskiego, + Adama Walata oraz powierzanych w wypominkach rocznych. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone