Ogłoszenia parafialne, Niedziela Miłosierdzia Bożego, 7 kwietnia A.D. 2024

Zapraszamy dziś na 15.00 do naszego kościoła na Godzinę Miłosierdzia i uwielbienie Chrystusa, połączone z Koronką. Przyjdźcie do Jezusa całymi rodzinami. Wykorzystajmy łaski Święta i Godziny Miłosierdzia. Dzisiejsze Święto Miłosierdzia Bożego niech stanie inspiracją dla każdego z nas do stałej modlitwy i wyrzeczeń w int. nawrócenia grzeszników.

Przypominamy, że codziennie odprawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego, przyjmując Komunię św. i dopełniając pozostałych warunków, czyli odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz wybraną modlitwę w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Zdrowaś Maryjo, możemy zyskać odpust zupełny dla siebie albo duszy pokutującej za grzechy w czyśćcu. W naszym kościele w piątki jest odprawiane nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 17.30.

Dzisiejsza ndz i najbliższy tydzień to dni patronalne dla Caritas. Dziękujemy za posługę w ciągu roku Paniom z naszej parafialnej Caritas oraz wszystkim ofiarodawcom.

Jutro, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy przeżywać Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. o 18.00 będzie możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Serdecznie zachęcamy.

We wt o 17.30 naboż. do bł. Romana Sitki. Po Mszy św. spotkanie członków Grupy Bł. Romana w sali parafialnej.

W śr o 17.30 Nowenna do MBNP. Podczas Mszy św. o 18.00 składka na parafialną Caritas. W ten dzień na Mszę Św. o 18.00 zapraszamy także dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii Św. Po Eucharystii spotkanie w kościele.

W II czw miesiąca, jak co miesiąc, zapraszamy do naszego kościoła na 17.30 na uroczyste uwielbienie Chrystusa – Drogę Światła. Jest to piękne nabożeństwo, podobne do Drogi Krzyżowej, w którym w 14 stacjach będziemy rozważać wydarzenia biblijne po Zmartwychwstaniu Chrystusa. Wraz z grą i śpiewem naszego zespołu Fortes Fide – Mocni Wiarą będziemy wymadlać łaski uzdrowienia duszy i ciała.

Za tydzień w ndz zapraszamy na misterium pt. Zmartwychwstały przygotowane przez naszą młodzież. Misterium będzie wystawione w dwóch odsłonach – po Mszy o 11.30 dla rodzin z dziećmi oraz po Mszy św. o 14.00 dla wszystkich chętnych w Auli Bł. Romana w dolnym kościele. Po spektaklu będzie można złożyć ofiarę na działalność naszej młodzieży. W następną ndz będziemy przeżywać Niedzielę Biblijną. 15 minut przed każdą Mszą św. będzie czytane Pismo Św. – Dzieje Apostolskie. W ten dzień składka na cele inwestycyjne w naszej parafii. O 14.00 Mszą św. rozpocznie się dzień skupienia dla narzeczonych.

Zachęcamy do nabycia w zakrystii nowego nru naszego parafialnego pisma Głos Serca; jest także do nabycia kolejny nr Gościa Niedzielnego.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych: + ks. Zbigniewa Klimka, który pracował w naszej parafii, obecnie posługiwał w Austrii i tam zmarł. Polecajmy + Marię Gacek oraz zmarłych powierzanych w wypominkach rocznych. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone