Ogłoszenia parafialne, VI Niedziela Zwykła, 14.02.2021

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na cele inwestycyjne w parafii. W naszym kościele realizuje się projekt ołtarza MB Częstochowskiej. Dziękujemy indywidualnym ofiarodawcom za składane ofiary na potrzeby kościoła, m. in. na ogrzewanie naszej świątyni. W przyszłą ndz składka na WSD w Tarnowie.

Rozpoczynamy dziś Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Pamiętajmy w modlitwie o tej ważnej intencji oraz o konkretnych uczynkach – osobistych i względem bliźnich.

Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu do Kaplicy Wieczystej Adoracji w dni powszednie w godz. 7.30 – 18.00. Zachęcamy, aby w pn i wt podczas adoracji w sposób szczególny wynagradzać Bogu za grzechy karnawału. W te 2 dni przed Środą Popielcową o 15.00 w Kaplicy Wieczystej Adoracji wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Przypominamy, że podczas każdej Mszy św. można skorzystać ze spowiedzi w stałym konfesjonale w kaplicy MBNP – po lewej stronie kościoła. Zachęcamy, aby cały okres W. Postu przeżywać w łasce uświęcającej i intensywnej pracy nad sobą.

We wt o 17.30 cotygodniowe naboż. do bł. Romana Sitki. O 19.00 zapraszamy do sali na plebanii na spotkanie członków rady duszpasterskiej i grupy synodalnej.

W Śr Popielcową rozpoczynamy święty czas Wielkiego Postu – okres szczególnej pokuty i nawrócenia serca. W ten dzień zapraszamy na Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 6.30, 8.30, 10.00, po południu o 16.00 i 18.00. O 17.30 Nowenna do MBNP, a po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na adorację Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. Składka w ten dzień na cele charytatywne. Kancelaria w śr czynna tylko rano: od 8.00 do 9.30. Przypominamy, że w Śr Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli 3 posiłki, w tym 1 do syta, dla osób między 18 a 60 rokiem życia oraz abstynencja od pokarmów mięsnych od 14-stu lat do końca życia. W Wielkim Poście zachęcamy do podjęcia konkretnych postanowień związanych z walką z grzechem i pełnieniem dobrych uczynków: modlitwy, postu i jałmużny. Przypominamy, że każdy piątek w ciągu roku jest dniem abstynencji od pokarmów mięsnych. 

W nawiązaniu do 100-lecia poświęcenia Polski NSPJ od W. Postu, w dni powszednie, o 18.00, rozpoczynamy cykl kazań omawiających poszczególne 33 wezwania Litanii do NSPJ.

W czw o 18.00 obowiązkowe spotkanie formacyjne dla młodzieży z kl. VIII SP.

W pt pierwsze naboż. Drogi Krzyżowej: o 8.00 – dla dorosłych, o 16.00 – z rozważaniami dla dzieci, o 17.15 – dla dorosłych, o 19.00 – Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież. W ten dzień po wieczornej Mszy św. spotkanie Arcybractwa Straży Honor. NSPJ.

Za tydzień I-sza Ndz W. Postu. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00. Zachęcamy do udziału. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Przypominamy, że zbiórka formacyjna  lektorów odbywa się w każdą śr o 19.00. Zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby pełnić posługę lektora w świątyni. W sb o 10.00 w kościele spotkanie kandydatów na ministrantów.

Zachęcamy do skorzystania z pomocy jaką oferuje Centrum Wsparcia Bezpieczna Przystań w Parku Sanguszków. Centrum oferuje bezpłatne pobyty dla osób starszych lub niesamodzielnych, oraz pomoc opiekunek medycznych w domu. Szczegóły w gablocie ogłoszeń. (Więcej informacji na stronie  www.biezpiecznaprzystan.pl lub pod numerem telefonu 14 688 00 43).

Informujemy, że jest możliwość skorzystania z dofinansowania Urzędu Pracy na kursy prawa jazdy wszystkich kategorii. Szczegóły w gablocie.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych ostatnio: + Zofię Skórę, + Irenę Sałdan, + Bożenę Nagórną, + Emilię Kaczor oraz zmarłych powierzanych w wypominkach rocznych. Dobry Jezu, a nasz Panie… Modlitwa do św. Michała Archanioła.

Komentowanie jest wyłączone