Ogłoszenia parafialne – X Niedziela Zwykła – 6.06.2021

Trwamy w szczególnym czasie działania Ducha Świętego, jakim dla naszej parafii jest czas Misji Świętych. Do piątku ulega częściowej zmianie porządek Mszy św. Prosimy o zapoznanie się na bieżąco ze szczegółowym programem – jest dostępny na stronie internetowej, facebook’u naszej parafii oraz w wersji podręcznej w formie folderu, który każdy może mieć przy sobie. Misjonarze szczegółowo podają program Misji św. na następny dzień. Link do transmisji z naszego kościoła: https://nspjtarnow.aztv.pl/

Dziękujemy poszczególnym grupom za kwiaty do czterech ołtarzy podczas Bożego Ciała. Dziękujemy młodzieży za ustawienie ołtarzy w wyznaczonych miejscach. Bóg zapłać wszystkim, którzy w różny sposób zaangażowali się w przygotowanie procesji oraz Misji św.
Procesja podczas oktawy Bożego Ciała, od poniedziałku do czwartku o 17.30, połączona z naboż. do NSPJ, w piątek procesja po Mszy św. o 10.30. Należy zachować aktualne wymogi sanitarne podczas nabożeństw w kościele oraz podczas procesji.

We wtorek o 17.30 zapraszamy na dziękczynienie młodzież kl. VIII SP, która przyjęła sakrament bierzmowania. Obecność bierzmowanych wraz z rodzicami obowiązkowa.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – dzień odpustu w naszej parafii i zakończenie Misji św. Dla parafian jest to święto obowiązkowe.
Msze św. w ten szczególny dzień o 6.00, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.00. O 10.30 uroczysta Suma Odpustowa z procesją, o 16.00 Eucharystia z błogosławieństwem dzieci – bez procesji. O 17.30 nabożeństwo do NSPJ, o 18.00 Msza św. z poświęceniem Krzyża Misyjnego. W ten dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Otaczamy serdeczną modlitwą Ojców Redemptorystów: Witolda Barana i Mariusza Mazurkiewicza, którzy przez 9 dni pełnią posługę głoszenia słowa Bożego podczas Misji Parafialnych. W piątek na wszystkich Mszach św. składka na misyjne cele Zgromadzenia Redemptorystów oraz utrzymanie klasztoru we Wrocławiu. Prosimy o ofiarność.
W ten dzień kancelaria nieczynna.

W sobotę wsp. Niepokalanego Serca NMP. Jest to także dzień wspomnienia bł. Romana Sitki i 108 Męczenników II wojny światowej. Przez przyczynę bł. Romana polecajmy Bogu w ten dzień wszystkie nasze sprawy, także owoce Misji św. w naszej parafii oraz nowe i święte powołania do kapłaństwa. W sobotę o 16.30 Ks. Rektor WSD w Tarnowie zaprasza na uroczystości związane z 80. rocznicą aresztowania bł. ks. Romana, które odbędą się w Błoniu k/Tarnowa. Zachęcamy do indywidualnej lub rodzinnej pielgrzymki.

Nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała odbędzie się wyjątkowo w III czwartek, 17 czerwca.

W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne w parafii. Za tydzień w niedzielę DSM przeprowadzi po Mszach św. kiermasz ciast i placków, z którego dochód będzie przeznaczony na działalność tej grupy.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych ostatnio: + Czesława Lechowicza, + Ryszarda Bogusza i + Janinę Szwec oraz zmarłych powierzanych w wypominkach rocznych. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone