Ogłoszenia parafialne X Niedziela Zwykła 9 czerwca A.D. 2024

Dziękujemy ks. Jakubowi Tokarzowi za wygłoszone dziś słowo Boże. Ks. neoprezbiter pochodzi z par. Ujanowice i został skierowany do par. św. Jadwigi w Dębicy. Otaczamy go modlitwą i życzymy światła Ducha Św. w posłudze kapłańskiej.

Zapraszamy do naszego kościoła na naboż. do NSPJ, codziennie, o 17.30. Zapraszamy również na adorację Najśw. Sakramentu do Kaplicy Wieczystej Adoracji w dni powszednie w godz. 7.30 – 17.30.

Dziękujemy wszystkim, którzy w różny sposób zaangażowali się w przygotowanie uroczystości odpustowej i jubileuszowej naszej parafii. Niech Serce Boże będzie uwielbione w tych przedsięwzięciach i działaniach. Bóg zapłać.

We wt wsp. św. Barnaby. W ten dzień będziemy przeżywać 25-lecie wyniesienia do chwały ołtarza ks. Romana Sitki, męczennika za wiarę w niemieckim obozie w Oświęcimiu, a zarazem pomysłodawcy i pierwszego budowniczego naszego kościoła w latach 1934-39. Aktu beatyfikacji dokonał św. Jan Paweł II, na Placu Zwycięstwa w Warszawie, 13 czerwca 1999 r. We wt, 11 czerwca, o 17.30 zapraszamy na naboż. do naszego Patrona – prośby i podziękowania prosimy składać do skrzynki przy jego ołtarzu. W ten szczególny dzień Mszę św. w int. próśb czcicieli bł. Romana będzie sprawował i słowo Boże wygłosi ks. dr Jacek Soprych, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, czciciel naszego Patrona. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, przybądźcie całymi rodzinami. Po Mszy św. o 18.00 spotkanie Grupy Bł. Romana w sali im. naszego Patrona, które poprowadzi Ks. Rektor.

 Na ołtarzu bł. Romana zostało wystawione 3,5 tysiąca próśb i podziękowań za wymodlone łaski, które były z wiarą składane przez ponad 3 lata, od momentu powstania Grupy Bł. Romana. Niech ten wyraz wiary czcicieli bł. męczennika przynagli nas do duchowej przyjaźni z naszym patronem i modlitwy przez jego wstawiennictwo. Na ołtarzu ks. Sitki znajdują się teksty Litanii do bł. Romana – zachęcamy do częstej, nawet codziennej modlitwy, która opisuje godne naśladowania cechy naszego Patrona.

W śr wsp. liturgiczne bł. Romana Sitki. Składka na Mszy św. o 18.00 na cele parafialnej Caritas.

W czw, 13 czerwca, wsp. św. Antoniego z Padwy. W ten dzień modlitwą do NSPJ o 17.30 rozpocznie się nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. O 18.00 Msza św. z homilią, następnie adoracja – uwielbienie z naszym zespołem Fortes Fide do 21.00. Serdecznie zapraszamy.

W pt wsp. bł. Michała Kozala.

W sb przypada 12. rocznica objęcia Diecezji Tarnowskiej przez Biskupa Andrzeja Jeża. W naszych modlitwach pamiętajmy o Pasterzu naszej diecezji, prosząc m. in. o światło Ducha Świętego i zdrowie.

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na inwestycje w naszej parafii.

V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca. W kancelarii naszej parafii te zapisy już trwają; prosimy także o poinformowanie zainteresowanych i zapraszamy w godzinach urzędowania kancelarii od pn do pt, dopołudnia, od 8.00 do 9.30, po południu od 16.00 do 17.30.

W dniach 18-20 października odbędzie się w Tarnowie Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. Zwracamy się z prośbą o możliwość udostępnienia noclegu na terenie naszej parafii dla osób z różnych części Polski. Szczegółowe informacje i zgłoszenia u Gabrieli Walaszek. Nr telefonu jest podany na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii (Gabriela Walaszek, tel. 608 827 098).

Miłosiernemu Bogu polećmy naszych bliskich zmarłych, zmarłego ostatnio + Józefa Dzierlęgę i + Stanisławę Baranowską oraz powierzanych w wypominkach rocznych. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone