Ogłozenia parafialne XI Niedziela Zwykła – 16 czerwca A.D.2024

Dziś przeżywamy Diecezjalne Święto Rodziny oraz 25. r-cę pobytu św. Jana Pawła II w Starym Sączu.

Zapraszamy na naboż. do Serca Bożego codziennie o 17.30. Po tej Mszy św. zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki w budynku katechetycznym.

W pn wsp. św. brata Alberta Chmielowskiego. Po Mszy św. o 18.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym. W ten dzień, 17 czerwca, po Mszy św. o 18.00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert organowy w wykonaniu Kamila Strojka, studenta Uniwersytetu Muz. F. Chopina w Warszawie.

We wt 17.30 naboż. do bł. Romana. Po Mszy św. o 18.00 spotkanie członków grupy jego imienia. W zakrystii, także dzisiaj, z ok. 25-lecia beatyfikacji, można nabyć piękny wizerunek bł. Romana, na drewnie, ofiara 65 zł.

W śr po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na spotkanie formacyjne ASH NSPJ. Konferencję wygłosi ks. prof. Stanisław Garnczarski, wykładowca muzyki kościelnej UPJP2 Sekcja w Tarnowie.

W czw po Mszy św. o 18.00 naboż. do św. o. Pio.

W pt, we wsp. św. Alojzego, o 8.00 Msza Św. na zak. roku szkolnego dla uczniów i nauczycieli SP Nr 5, zaś dla Katolickiej Szkoły Podstawowej o 9.00. 

Dziękujemy za złożone w ubiegłą ndz ofiary na cele inwestycyjne naszego kościoła i parafii. Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu do Kaplicy Wieczystej Adoracji w dni powszednie w godz. 7.30 – 17.30.

V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy w naszej kancelarii trwają jeszcze do końca czerwca; prosimy także o poinformowanie rodzin, których dotyczy ta kwestia.

Rycerstwo Niepokalanej we wt, 18 czerwca, organizuje wyjazd do Wał Rudy na Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa Bł. Karoliny. Wyjazd z przystanku przy ul. Lwowskiej o 14.00. Informacje w gablocie.

Miłosiernemu Bogu polećmy naszych bliskich zmarłych: + Jadwigę Filipowicz, + Teofila Furtaka, + Krzysztofa Palucha, + Lilę Węgrzyn oraz powierzanych w wypominkach rocznych. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone