Kapłani

Proboszcz:
ksproboszcz_AdamKardysKs. dr Adam Kardyś (od 2012r.)
W parafii jako proboszcz jest odpowiedzialny m.in.: za sprawy duszpasterskie, sprawy gospodarcze, Radę Duszpasterską, nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej, kancelarię parafialną, sprawy małżeńskie, Poradnię Rodzinną, kazania w I piątkowe.

Rezydenci:

Ks. Józef Zielonka (od 1982r.)
ks_zielonkaKrajowy Duszpasterz Esperantystów Katolickich. Pochodzi z parafii Olszanka (wcześniej należała ona do parafii Podegrodzie), święcenia kapłańskie przyjął w 1960 roku, w naszej parafii od 1982 roku, pomaga w pracy duszpasterskiej.

 

 

Kapelani Szpitala św. Łukasza:

Ks. mgr Bogumił Bednarek (od 2007r.)
ks_bogumiltel. 14 692-97-36 , kom. 691 379 388

 

 

Ks. mgr lic. Piotr Smoła (od 2008r.)
ks_piotr-smoatel. 14 696-52-94 , kom. 503 104 620

 

 

 

Wikariusze:

ks_Tomasz KoziołKs. mgr Tomasz Kozioł (od 2015r.)

Senior Księży wikariuszy. Katechizuje w SP nr 5 oraz w Zespole Niepublicznych Szkół Specjalnych. W parafii jest odpowiedzialny za pismo parafialne „Głos Serca”, Chór, przygotowanie dzieci I Komunii świętej, Kazanie na cmentarzu, Koło Przyjaciół WSD.

ks_robertcKs. mgr Robert Ciastoń (od 2012r.)

Katechizuje w SP nr 9. W parafii jest odpowiedzialny za prowadzenie i koordynację Kursu Przedmałżeńskiego, Koordynację Dni Skupienia dla Narzeczonych, Godzinę świętą oraz młodzież z klas I Gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.

ks_Wiesław KulkaKs. Wiesław Kulka (od 2013r.)

W parafii odpowiedzialny jest za duszpasterstwo Róż Różańcowych, Rycerstwo i Straż Honorową, nabożeństwo do Ojciec Pio.

 

ks_Tomasz GóraKs. mgr lic. Tomasz Góra (od 2016r.)

Katechizuje w SP nr 5. W parafii jest odpowiedzialny za Odnowę w Duchu Świętym, Kościół Domowy, Ministranci i Lektorzy, przygotowanie do przyjęcia sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas III gimnazjum, Kazania pasyjne.

 

ks_ Szczepan DepowskiKs. mgr Szczepan Depowski (od 2016r.)

Katechizuje w Zespole Szkół Katolickich. W parafii jest odpowiedzialny za Młodzież, DSM, Adoracja Krzyża, scholę „Gloria”, oraz młodzież z klas II Gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.

 

 

Komentowanie jest wyłączone