OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Palmowa 25.03.2018

Niedzielą Palmową rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. Uroczysta procesja z palmami o godz. 11.30. O godz. 17.00 ostatnie Gorzkie Żale.
Dzisiejsze ofiary są jałmużną wielkopostną na Semin. Duchowne w Tarnowie. Po Mszy świętej u młodzieży można nabyć stroiki wielkanocne.

W Wielką Środę –Wielkopostna Spowiedź od godz. 8.30 do 18.00.
Przerwy w spowiadaniu: od godz.: 10.00 – 10.30; 12.00 – 14.15; 16.00 – 16.30. Prosimy by skorzystać ze spowiedzi w tym dniu, gdy będzie dużo kapłanów, a uniknie się kolejek i nerwowości w inne dni – to nie służy spowiedzi.

W Wielką Środę Droga Krzyżowa ulicami Tarnowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza. Rozpoczęcie o godzinie 20.00 na tarnowskim Rynku. Wszystkich wybierających się na to nabożeństwo prosimy, aby zabrali ze sobą lampiony.

W Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne – w tym dniu dziękujemy Bogu za Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Nie ma Mszy porannych, kościół będzie otwarty od godz. 7.00. Przed południem od 8.30 udamy się jeszcze do chorych w ich domach. Liturgia Wielkiego Czwartku rozpocznie się Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Następnie Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 24.00.
Porządek Adoracji:

– 20.00 – Straż Honorowa Najśw. Serca Pana Jezusa
– 21.00 – Młodzież
– 22.00 – Bractwo Żywego Różańca
– 23.00 – Rycerstwo Niepokalanej
Bardzo prosimy Grupy prowadzące modlitwę aby w trakcie adoracji przewidzieć dłuższe chwile ciszy na osobista refleksję.

W Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa, Do wieczornego nabożeństwa adoracja w Ciemnicy.
Porządek Adoracji w Wielki Piątek:
– 10.00 – Bractwo Żywego Różańca
– 11.00 – Rycerstwo Niepokalanej
– 12.00 – Dziewczęca Służba Maryjna
– 13.00 – Lektorzy i ministranci
– 14.00 – Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa
– 15.00 – Droga Krzyżowa
– 16.00 – Odnowa w Duchu Świętym, Caritas
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły: czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i trzy posiłki, w tym dwa lekkie i jeden do syta. Bardzo prosimy, aby na ten dzień przyozdobić krzyże i kapliczki na terenie parafii.
Droga Krzyżowa o godz. 15.00 i bezpośrednio po niej rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa przygotowana przez młodzież naszej parafii o godz. 21.00.
Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się godz. – 18.00, po niej Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24.00. Za pobożny udział w Adoracji Krzyża i ucałowanie Go podczas Uroczystych Obrzędów (w Wielki Piątek) można zyskać odpust zupełny. Ofiary złożone przy Adoracji Krzyża przeznaczane są na pomoc dla chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej.
Komunię świętą w czasie Triduum udziela się tylko w czasie wieczornych nabożeństw należących do Liturgii Wielkiego Tygodnia.

W Wielką Sobotę czuwamy przy grobie Jezusa oczekując na Jego zmartwychwstanie. W tym dniu o godz. 8.30 poświęcenie wody, a następnie poświęcenie pokarmów w Kościele do godz. 15.00 – co pół godziny.
Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy obrzędem światła o godz. 20.00. Najpierw będzie poświęcenie ognia przed kościołem. W związku z tym prosimy o zabranie ze sobą świec i zakupionych paschalików, a następnie będziemy w skupieniu przeżywać kolejne części Liturgii Wielkanocnej aż do celebracji Uroczystej Mszy Świętej.

Wielkanoc rozpoczynamy Procesją Rezurekcyjną 6.00. Po zakończeniu procesji pierwsza Msza święta, a następna o 8.30. Pozostałe godziny Mszy w Niedzielę Wielkanocną bez zmian.
Bardzo serdecznie zapraszamy rodziny i wszystkich Parafian do uczestnictwa w Liturgii Wigilii Paschalnej w sobotę i procesji Rezurekcyjnej w wielkanocny poranek. Prosimy zadbać o estetykę Feretronów, sztandarów, które będą niesione w procesji podczas Zmartwychwstania Pańskiego. Druhów Strażaków prosimy o tradycyjną wartę przy Grobie Pana Jezusa i udział w Procesji Rezurekcyjnej.
Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych także w Wielką Sobotę do Mszy Świętej wieczornej.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek i wtorek, potem będzie nieczynna do środy wielkanocnej. Do tego czasu jeśli wypadłaby sprawa pogrzebu lub do umierających prosimy zgłaszać się w zakrystii, lub do Ks. Dyżurnego. Katecheza chrzcielna dla rodzin dzieci chrzczonych w Poniedziałek Wielkanocny będzie w jutro o godz. 19.00.

Paczki świąteczne dla potrzebujących przygotowane przez parafialną Caritas będą wydawane we środę 28 marca od 14.00 – do odebrania paczki potrzebny jest dowód osobisty. Osobom nietrzeźwym paczki nie będą wydawane. Po świętach 4 marca punkt Caritas będzie nieczynny.

Rodziców kandydatów do bierzmowania z klas III Gimnazjum zapraszamy na spotkanie jutro 26 marca na godz. 19.00 w budynku katechetycznym.

Polećmy miłosiernemu Bogu wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłych w ostatnim czasie: + Wiesław Łazarz, Paweł Bugno, Weronika Kaszluga, Sebastian Dziodzio, Stanisław Ciurkot, Romana Wołoszczuk, Helena Łuczkowiec, Józef Komornicki: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone