OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Adwentu (11.12.2016 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Adwentu (11.12.2016 r.)

 

 

Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na  cele inwestycyjne parafii. Dziś jeszcze można nabyć opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W zakrystii są jeszcze płyty z utworami organowymi nagranymi na naszych organach.

W tym tygodniu w piątek rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem. W dni powszednie Nowenna będzie po  Mszy o 600 i przed wieczornymi Roratami.

We wtorek modlimy się za ofiary stanu wojennego w Polsce. Przed Mszą wieczorną we wtorek modlitwy za wstawiennictwem bł. Ks. Romana Sitko.

 

Chorzy, do których chodzimy z posługą w każdym miesiącu wiedzą kiedy kapłan do nich przyjdzie przed świętami, natomiast jeśli ktoś z innych chorych potrzebuje posługi w domu prosimy to zgłosić telefonicznie do piątku tego tygodnia w godzinach pracy kancelarii.

Spowiedź przed świętami w naszej parafii będzie w piątek 23 grudnia, ponadto proszę brać pod uwagę, że spowiadamy cały rok w czasie nabożeństw.

 

 

W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w tym tygodniu zapraszamy kandydatów z klas III-cich gimnazjum w poniedziałek na godz. 1900 – nabożeństwo Słowa Bożego i spotkanie formacyjne, natomiast kandydatów z klas I-szych gimnazjum zapraszamy we czwartek na godz. 1800 – Msza św., a potem spotkanie informacyjne. Do udziału w modlitwie zapraszamy także rodziców.

Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej we środę po Mszy wieczornej, a w czwartek  spotkanie Straży Honorowej. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza także na adorację w dniu 16 grudnia (piątek) o godz. 1630 z okazji 100 rocznicy założenia Rycerstwa Niepokalanej.

 

Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza rodziców, nauczycieli i wychowawców do udziału w Adwentowym Zamyśleniu, które będzie miało miejsce 16 grudnia w Auli Jana Pawła II przy Katedrze o godz. 1730.

W następną niedzielę będzie do nabycia świąteczny numer gazetki Głos Serca z planem kolędy w cenie 5 zł. Dziś zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego i Niedzieli.  Również w przyszłą niedzielę młodzież z naszej parafii rozprowadzać będzie stroiki własnoręcznie zrobione – prosimy o życzliwe zainteresowanie.

Obok figury Św. Antoniego wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe dla potrzebujących, ofiary możemu wrzucac do skarbony.

Prośmy miłosiernego Boga za zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłych w ostatnim tygodniu + Krystyna Gródek, Karolina Bobek, Antoni Stec.  Dobry Jezu, a nasz Panie…

Msza pogrzebowa + Antoniego Steca w najblizszy wtorek o godz. 12.00 w kosciele.

Komentowanie jest wyłączone