OGŁOSZENIA PARAFIALNE ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA (27.10.2019 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Rocznica Poświęcenia Kościoła (27.10.2019 r.)

W tym tygodniu kończą się nabożeństwa różańcowe – ostatnie we czwartek – zachęcamy do wspólnej modlitwy w kościele o 1730.

W najbliższy piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Przypominamy, że Msza Święta o godz. 1400 będzie odprawiana w Kaplicy Cmentarnej. Po Mszy będzie procesja po cmentarzu połączona z modlitwami za zmarłych. Bardzo prosimy aby włączyć się w procesję, ponieważ bez niej nie ma racji nabożeństwo na cmentarzu.

Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych we czwartek od godz. 1600. Z tego powodu we czwartek po południu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W Uroczystość Wszystkich Świętych, przy cmentarzu kwesta na Seminarium Duchowne. Bóg zapłać za składane ofiary.

W sobotę Dzień Zaduszny. Msze święte przed południem o godz. 630, 830, 1000, po południu o 1600 1800. Przed każdą Mszą czytane będą wypominki listopadowe. Później wypominki listopadowe będą odprawiane codziennie od godz. 1730. Od 1 do 8 listopada jedna z popołudniowych Mszy św. ofiarowana jest za dusze wypominane. Wypominki można jeszcze składać po Mszach świętych w zakrystii u kapłanów albo w kancelarii parafialnej.

Od 1 do 8 listopada można zyskać raz dziennie odpust zupełny dla dowolnie wybranej przez siebie duszy w czyśćcu cierpiącej. Aby go zyskać należy: nawiedzić cmentarz, przyjąć Komunię Świętą, odmówić modlitwy: Ojcze nasz…, Wierzę w Boga… i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Do uzyskania odpustu zupełnego konieczne jest wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie synodalne – zapraszamy członków pierwszego Zespołu Synodalnego. Materiał dostępne tak jak zwykle.

Katecheza chrzcielna dla rodzin dzieci chrzczonych w najbliższą niedzielę będzie w środę po Mszy wieczornej.

Do chorych pójdziemy w następną sobotę 9 listopada od godz. 800.

Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę o godz. 830, natomiast procesja różańcowa Róż Różańcowych na cmentarzu o godz. 1400 w Dzień Zaduszny – w sobotę. Ponieważ Róże Różańcowe modlą się na cmentarzu, nie będzie osobnego nabożeństwa pierwszosobotniego.

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej; Gość Niedzielny, Niedziela. W przyszłą niedzielę będzie kolejny numer naszego parafialnego Głosu Serca.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych w ostatnim czasie + Zofia Tomaszewska, Józefa Wójtowicz, Genowefa Nytko i wszystkich zmarłych z naszych rodzin, a zwłaszcza tych nad których grobami wkrótce staniemy. Wieczne odpoczywanie

Komentowanie jest wyłączone