OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018 r.

       Rozpoczęliśmy nasze parafialne rekolekcje, które trwać będą do środy. Dziś nauki podczas każdej Mszy i na Gorzkich Żalach. W poniedziałek, wtorek i środę o 800; 1000, 1800 i 2000. Nauki stanowe będą po Mszy o 1800 – w poniedziałek dla mężczyzn, we wtorek dla kobiet, a dla młodych młodzieży we środę.

Spowiedź przed Wielkanocą będzie w naszej parafii, jak co roku w Wielką Środę, natomiast w najbliższą środę będzie spowiedź od 1400 – 1800 – spowiadać będą tylko kapłani z parafii, dlatego kancelaria po południu w środę będzie nieczynna. W przyszłym tygodniu kancelaria czynna do wtorku.
Droga Krzyżowa w piątek: godz. 800 i godz. 1715 z rozważaniami dla dorosłych, o godz. 1600 – dla dzieci.

Bóg zapłać za ofiary z ostatniej niedzieli na nowe ogrzewanie i posadzkę.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Palmową – rozpoczniemy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy św. o 1130. Prosimy o liczny udział w tej procesji, a zwłaszcza dzieci oraz ich rodziców. Składka z tej niedzieli, jak co roku przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne jako jałmużna postna.
Ksiądz biskup Ordynariusz zaprasza serdecznie młodzież naszej diecezji na spotkanie w Tarnowie w Niedzielę Palmową. Zawiązanie wspólnoty o godz. 1000 w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Gumniska 28. O godz. 1300 rozpocznie się procesja z palmami, która przejdzie ulicami miasta. Prosimy młodzież o zabranie ze sobą palm. Punktem kulminacyjnym spotkania będzie Msza święta o godz. 1430 pod przewodnictwem Pasterza diecezji, sprawowana w kościele bł. Karoliny w Tarnowie.

W liturgii tygodnia, w poniedziałek Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP. To dzień imienin Ks. Józefa Zielonki i Ks. Józefa Młyńskiego. Solenizantom życzymy: wielu łask Bożych, pokoju oraz mocy Ducha Świętego .
Liturgiczny obchód Uroczystości Zwiastowania Pańskiego jest w tym roku przeniesiony na 9 kwietnia ze względu na Wielki Tydzień.

Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii we środę 21 marca o 1900 w budynku katechetycznym.
We czwartek o 1900 Msza z modlitwami o uzdrowienia.
W piątek 23 marca młodzież naszej parafii zaprasza na Misterium Męki Pańskiej z inscenizowaną droga krzyżową o godz. 1900. Od Niedzieli Palmowej młodzież będzie rozprowadzać własnoręcznie robione stroiki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczają ba działalność apostolską.

Wielkopostne zamyślenie dla nauczycieli i wychowawców odbędzie się w sobotę 24 marca o godz. 930 w Parafii św. Maksymiliana w Tarnowie.

Przy figurze Św. Antoniego jest kosz na produkty żywnościowe dla ubogich rodzin i skarbonka na wsparcie finansowe. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony przy ołtarzy Matki Bożej.

Polećmy miłosiernemu Bogu wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłych w ostatnim czasie: Bronisława Nakończy, Stanisław Rybarski, Ryszard Roszyk: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone