OGŁOSZENIA – 3 Niedz. Wielk. – 26.04.2019 r.

OGŁOSZENIA – 3 Niedz. Wielk. – 26.04.2019 r.

Następna niedziela to Uroczystość NMP Królowej Polski i Święto Konstytucji 3 Maja. Liturgiczny obchód święta Królowej Polski w sobotę – w naszych modlitwach polecajmy Bogu nasza Ojczyznę. Na Mszy o godz. 830 w niedzielę intencje Mszy złożone przez Róże. Zmiana tajemnic różańcowych bez spotkania. Intencja na maj jest w folderach. O godz. 1800 w niedzielę Msza św. w int. OSP Tarnów-Rzędzin z okazji wspomnienia św. Floriana – patrona strażaków.

Od jutra w naszym kościele wznowiona będzie całodzienna Adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie – prosimy o wzajemne poinformowanie się o tym fakcie. Od poniedziałku również będzie otwarta kancelaria parafialna.

We czwartek rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele, do śpiewania litanii przy kapliczkach lub wspólnego odmawiania Litanii w rodzinach. W kościele ze względu na ograniczenia co do liczby uczestników będzie najpierw śpiewana Litania Loretańska o 1730 i zaraz po litanii udzielona będzie komunia święta, tak aby na Mszę św. mogła wejść kolejna grupa – po Mszy przed błogosławieństwem będzie również odmówiona Litania Loretańska.

Prosimy o osobistą dyscyplinę pod tym względem ponieważ ograniczenia w liczbie uczestników jak i rozlokowania w kościele mają na względzie tylko i wyłącznie bezpieczeństwo naszego zdrowia i życia i dlatego proszę nie oczekiwać, że ktoś nas będzie pilnował – każdy musi się pilnować sam. W naszym kościele może być obecnych sto osób i z tego też powodu będzie dodatkowo odmawiana Litania, dla tych, którzy chcą być na Mszy świętej – pozostałych prosimy o udział w majówce o 1730, a potem o zwolnienie miejsca dla innych, którzy też maja prawo się pomodlić.

W I piątek maja Msze wotywne o Sercu Pana Jezusa o 700 i 1800 – kazanie tylko na Mszy o 700.

W I sobotę maja – o godz. 1700 zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Litanię Loretańską odśpiewamy ok godz. 1740.

Spowiedź z okazji I piątku w czwartek od 1700 i w piątek od 1630. W pierwszy piątek będzie dodatkowo udzielona Komunia święta o godz. 1700. W czasie spowiadania się obowiązują zakryte usta i nos.

Dziękujemy wszystkim, którzy na konto parafialne wpłacają ofiary na bieżące funkcjonowanie Parafii, jeśli ktoś ten cel składa ofiarę do skarbony przy św. Antonim prosimy o zaznaczenie, że jest to ofiara na ten cel.

Miłosiernemu Bogu polećmy wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłych w ostatnim czasie: + Władysław Kozioł, Grażyna Łuźniak: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone