OGŁOSZENIA – 3.05.2020 r. IV Niedz. Wlk. – Dobrego Pasterza

OGŁOSZENIA – 3.05.2020 r.

IV Niedz. Wlk. – Dobrego Pasterza

        Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania w Kościele – niech ta intencja będzie obecna w naszych modlitwach.

Uroczystość Pierwszej Komunii świętej, rocznica pierwszej Komunii i sakrament bierzmowania odbędą się w innych terminach, których czas jest uzgadniany w gronie rodzin zainteresowanych i poprzez księży prowadzących przygotowania poszczególnych grup.

W liturgii tygodnia: jutro świętego Floriana – męczennika, we wtorek św. apostołów Filipa i Jakuba, we czwartek Uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika – patrona Polski i diecezji.

W środę Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy w połączeniu z Nabożeństwem majowym. Składka na Mszy wieczornej we środę na cele misyjne.

W pierwszy czwartek po Mszy wieczornej Godzina Święta, którą zakończymy błogosławieństwem – nie ma Mszy o 2200 ponieważ jesteśmy już po pierwszym piątku.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele, do śpiewania litanii przy kapliczkach, a zawłaszcza w tym roku, do wspólnego odmawiania Litanii w rodzinach. W kościele ze względu na ograniczenia co do liczby uczestników jest najpierw śpiewana Litania Loretańska o 1730 i zaraz po litanii komunia święta, tak aby na Mszę św. mogła wejść kolejna grupa – po Mszy przed błogosławieństwem jest również Litania Loretańska.

W naszym kościele może być obecnych sto osób i prosimy aby przestrzegać tego ograniczenia jak i zakrywania ust i nosa.

Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na bieżące funkcjonowanie Parafii na konto, na tacę czy do skarbonek. Bóg zapłać.

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, gdzie znajdziemy wiele materiałów dotyczących bieżących wydarzeń religijnych i społecznych. Do nabycia jest także wielkonocny numer Głosu Serca – dziś w zakrystii w ciągu tygodnia na półeczkach z tyły kościoła.

Polećmy miłosiernemu Bogu wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłego w ostatnim czasie: + Leszka Kubackiego: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone