OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 9.06.2019 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 9.06.2019 r.

 

Dzisiejszą Uroczystością kończy się okres wielkanocny. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w dniu jutrzejszym będą sprawowane o godz. 630; 830; 1000 oraz popołudniu o godz. 1600 i 1800. Kancelaria parafialna jutro nieczynna.
Ponadto w tygodniu w liturgii: we czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Bóg zapłać za ofiary składane dziś na trzeci etap prac przy nowym ogrzewaniu i posadzce. Bóg zapłać również za ofiary do puszek na uczelnie katolickie

We wtorek po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wszystkich członków zapraszamy do udziału.

We czwartek 13 czerwca nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie duszy i ciała. Rozpoczęcie nabożeństwem do Serca Jezusowego o 1730.

We czwartek i piątek nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu ponieważ będą montowane marmurowe okładziny przerabianych stopni na wejściu do kaplicy.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej, a w następnym tygodniu 20 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej./Boże Ciało/. Trasa procesji taka jak w poprzednich latach. Ołtarze będą ustawiane: przy ul. Lwowskiej, przy ulicy Skowronków, przy ul. Bocznej i przy ul. Granicznej.

O przygotowanie ołtarzy prosimy następujące grupy:
Ołtarz I – Rycerstwo Niepokalanej; Ołtarz II – Zespół „Glorii”,
Ołtarz III – Odnowa w Duchu Świętym; Ołtarz IV – Lektorzy i Młodzież.
Ofiary na kwiaty i dekoracje do ołtarzy można składać do skarbonki znajdującej się obok Ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Tarnowska Kana zaprasza dzieci i młodzież na „Wakacje z Kaną” oraz :Dzień rodziny”, który odbędzie się w najbliższą sobotę na terenach TOSIR przy ul. Wojska Polskiego.

Polećmy miłosiernemu Bogu wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłych ostatnio + Joanna Soja, Czesław Żaba: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone