Ogłoszenia parafialne – 24.04.2022 – Niedziela Miłosierdzia Bożego

Zapraszamy dziś na 15.00 do naszego kościoła na Godzinę Miłosierdzia i uwielbienie Chrystusa. Dzisiejsze Święto Miłosierdzia Bożego niech stanie inspiracją dla każdego z nas do stałej modlitwy i wyrzeczeń w int. nawrócenia grzeszników. Przypominamy, że codziennie odprawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego, przyjmując Komunię św. i dopełniając pozostałych warunków, czyli odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz wybraną modlitwę w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Zdrowaś Maryjo, możemy zyskać odpust zupełny dla siebie albo duszy pokutującej za grzechy w czyśćcu. W naszym kościele w piątki jest odprawiane naboż. do Miłosierdzia Bożego o 17.30.

Dzisiejsza ndz i najbliższy tydzień to dni patronalne dla Caritas. Dziękujemy za posługę w ciągu roku Paniom z naszej parafialnej Caritas oraz wszystkim ofiarodawcom.
Dziękujemy za składkę na cele inwestycyjne w parafii złożoną w Wielkanoc. Bóg zapłać indywidualnym ofiarodawcom za składane ofiary na potrzeby kościoła oraz za dzisiejszą zbiórkę do puszek na Caritas diecezjalną.

W pn święto św. Marka Ewangelisty. W ten dzień o 18.00 w naszym kościele bp St. Salaterski udzieli 103 uczniom klas VIII sakramentu bierzmowania.

We wt urocz. św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. O 17.30 naboż. do bł. Romana Sitki.

W śr o 17.30 Nowenna do MBNP.

W pt święto św. Katarzyny ze Sieny. W ten dzień przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

W sb o 9.00 pierwsza spowiedź św. uczniów klas 3 szkół podst., ich rodziców i rodzeństwa.
Tradycyjnie w naszej diecezji w sb – w ostatni dzień kwietnia rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Zapraszamy do codziennej modlitwy w naszym kościele o 17.30.

W przyszłą ndz podczas Mszy św. o 11.30 39 dzieci przyjmie po raz pierwszy Jezusa do swego serca. Bardzo prosimy osoby niezwiązane z uroczystością o wybór innej godziny Mszy św.
Za tydzień w ndz będziemy przeżywać Niedzielę Biblijną. 15 minut przed każdą Mszą św. będzie czytane Pismo Św. – Ewangelia wg św. Marka.

Informujemy, że rocznica I Komunii św. uczniów klas IV odbędzie się w ndz, 8 maja, o 11.30.

Pragniemy poinformować, że została wykonana ewidencja naszego parafialnego cmentarza na Rzędzinie. Wszystkie groby zostały ujęte i opisane w całościowym programie ewidencji cmentarza. Mając na uwadze trudności z dotarciem do wszystkich informacji, prosimy o sprawdzenie i ewentualną weryfikację. Adres strony internetowej cmentarza na Rzędzinie: http://cmentarz-nspj.ipmap.pl/

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych ostatnio: + Marię Prendotę, + Ewę Ligęzę, + Anielę Brodę, + Marię Półtorak, + Stefana Porosło, + Barbarę Rzepecką oraz zmarłych powierzanych w wypominkach rocznych. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone