Ogłoszenia parafialne – 4.09.2022 – XXIII Niedziela Zwykła

Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu w dni powszednie od 7.30 do 18.00.

Dziś w naszej parafii rozpoczyna praktykę katechetyczną Jakub Tokarz – alumn V roku z naszego tarnowskiego seminarium. Otaczamy go modlitwą i życzymy współpracy z natchnieniami Ducha Świętego.

W poniedziałek po Mszy św. o 18.00 spotkanie Odnowy w Duchu Św. w sali parafialnej.

We wtorek o 17.30 naboż. do bł. Romana Sitki. Prosimy o składanie podziękowań i próśb do skrzynki przy ołtarzu bł. Romana. W ten dzień po Mszy św. o 18.00 wznawia spotkania powstała w ub. roku Grupa bł. Romana Sitki, pomysłodawcy i pierwszego budowniczego naszego kościoła. Celem grupy będzie naśladowanie cnót naszego Patrona w prozie codziennego życia oraz działalność modlitewna, formacyjna i apostolska. Pierwsze spotkanie we wt odbędzie się w kościele.

W środę o 17.30 Nowenna do MBNP. O 19.00 spotkanie lektorów w sali parafialnej. Zapraszamy także chłopców od 7 kl. szkół podstawowych, którzy są chętni do tej służby, również jeśli nie byli wcześniej ministrantami. 

W czwartek urocz. Narodzenia NMP, głównej Patronki diecezji. W ten dzień o 17.30 Koronką do Mił. Bożego rozpoczniemy naboż. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Przypominamy, że jest ono odprawiane w naszym kościele w drugie czwartki miesiąca. O 18.00 Msza św. z homilią, świadectwo 20-letniego Mateusza i uwielbienie Chrystusa.

W piątek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VIII wraz z rodzicami na obowiązkowe spotkanie formacyjne. Rozpoczęcie o godz. 17.30 Koronką do Bożego Miłosierdzia, następnie Msza Święta i adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym roku szkolnym obowiązkowe spotkania dla młodzieży z klas VIII odbywać się będą w każdy drugi pt miesiąca.

W sobotę odbędą się spotkania następujących grup:
o 9.00  Dziewczęcej Służby Maryjnej – zapraszamy także wszystkie dziewczęta, które chciałyby dołączyć do tej działającej grupy w naszej parafii.
O 9.30 spotkanie ministrantów oraz kandydatów na ministrantów – zapraszamy chłopców od 3 klasy SP, którzy pragną pełnić zaszczytną funkcję służby przy ołtarzu.
O 10.00 schola muzyczna – zapraszamy młodzież i dzieci, które swoim śpiewem i grą na instrumentach chcą ubogacić niedzielne Msze Św. i nabożeństwa, a poprzez muzykę chwalić Pana Boga i być bliżej Niego.
Drodzy Rodzice, Dziadkowie, starsze rodzeństwo – zachęćcie, porozmawiajcie i przekażcie informacje swoim pociechom – widzimy się już 10 września.

Po wakacyjnej przerwie wracamy do niedzielnych Mszy Św. z udziałem dzieci o godz. 11.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy naszych najmłodszych parafian, a także dzieci i młodzież ze szkół podstawowych.
W przyszłą ndz Mszą św. o 14.00 rozpocznie się dzień skupienia dla narzeczonych.

Bóg zapłać indywidualnym ofiarodawcom za składane ofiary na potrzeby naszego kościoła. Za tydzień w ndz składka na cele inwestycyjne w parafii. Już jutro rozpoczniemy układanie kostki wokół naszego kościoła. Dzięki Waszej życzliwości będziemy mogli realizować kolejne inwestycje.

Od pn będzie udostępniona w kancelarii księga intencji na 2023 r. Przypominamy, że nie ma możliwości rezerwacji. Na niedziele i Msze św. o 18.00 przyjmujemy tylko po jednej intencji. Kancelaria będzie czynna tylko w wyznaczonych godzinach, czyli 8.00-9.30 oraz 16.00-17.30. Pierwszeństwo w kancelarii mają osoby, które załatwiają sprawy związane z pogrzebem, chrztem i zaświadczeniami.

Zachęcamy do obejrzenia w naszym kościele wystawy poświęconej bł. ks. Jerzemu Popiełuszce. Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła można nabyć oryginalne nagrania 16 całych kazań ks. Jerzego wydanych na płytach.

Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Szczegółowe informacje na stronie: wt.diecezja.tarnow.pl

Solenizantów bieżącego tyg. zawierzamy Bożej Opatrzności i świętym patronom. W dzień imienin i jubileuszu zapraszamy na Mszę św.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych powierzanych w wypominkach rocznych oraz zmarłych w ost. tyg.: + Helenę Tragarz, + Helenę Maślankę, + Elżbietę Tarchałę, + Andrzeja Kryśków, + Mariana Gierlaszyńskiego, + Bernadetę Szwalec, + Antoniego Krakowskiego i + Mieczysława Kowala. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone