OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I Niedziela Adwentu – (3.12.2017r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I Niedziela Adwentu (3.12.2017r.)

Rozpoczynając przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, zapraszamy do udziału w Mszach świętych Roratnich odprawianych w dni powszednie o godz. 6.00 i 18.00. Na 18.00 zapraszamy szczególnie dzieci wraz z rodzicami, młodzież gimnazjalną i młodzież szkół średnich. Prosimy rodziców, aby pomogli dzieciom przygotować lampiony, z którymi będą przychodzić na Msze święte Roratnie o godz. 18.00.
W czasie adwentu nie ma Mszy św. o godz. 6.30.

W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze święte przed południem o godz. 5.30, 7.00, 8.30, 10.00, oraz po południu 16.00, 18.00 i 20.00. Ponieważ jest to uroczystość nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Rozpoczęcie Godziny Łaski o 12.00 – ta modlitwa nie zastępuje Mszy świętej. Na Mszy o 18.00 w Niepokalane Poczęcie przyjęcie do DSM-u nowych dziewczynek, a także nowych członków Rycerstwa Niepokalanej. . Kancelaria w piątek nieczynna. Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP jest odprawiana codziennie po godz. 17.30.

Gimnazjalistów z klasy II i uczniów kl. VII szkoły podstawowej zapraszamy na spotkanie formacyjne przygotowujące do sakramentu bierzmowania we wtorek 5 grudnia. O godz. 18.00 roraty, a potem spotkanie informacyjne. W miarę możliwości zapraszamy również rodziców.
W tygodniu przypada I Czwartek – w tym dniu po wieczornej Mszy św. Godzina Święta, która zakończy się błogosławieństwem ponieważ I piątek już był.

W następną niedzielę przeżywamy: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – po wszystkich Mszach św. możliwość złożenia ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Dziś rozpoczyna się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece można nabywać po każdej Mszy św. przed kościołem lub w zakrystii. Nabywając świecę składamy ofiarę nie mniejszą niż 5 zł. Jest także kilkanaście większych świec, za które składa się ofiarę 12 zł. Ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom. W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne.

      Dziękujemy za indywidualne ofiary składane na nowe ogrzewanie i posadzkę  Ofiary złożyło 93 rodziny.
Zakończyły się prace przy naprawie wieży. Całe pokrycie wraz z drzewem jest nowe.  Na ten cel będzie przeznaczona składka inwestycyjna w przyszłą niedzielę.

Prośmy miłosiernego Boga za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach, i zmarłych w ostatnim tygodniu: + Józef Wójcik, Roman Messner, Maria Gąsior: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Dziś po każdej Mszy świętej poświęcenie opłatków wigilijnych, które będą następnie rozprowadzane drzwiach wejściowych kościoła lub w zakrystii. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na cele parafialne.

Komentowanie jest wyłączone