OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA –3.06.2018 r. – ODPUST PARAFIALNY

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA –3.06.2018 r. – ODPUST PARAFIALNY

     W patronalną Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa dziękujemy Bogu za wszystkie łaski płynące z Bożego Serca. O godz. 1130 zostanie odprawiona Uroczysta Suma Odpustowa pod przewodnictwem obchodzących srebrny jubileusz kapłaństwa Ks. Andrzeja Bernadego i Ks. Mariusz Drwala. Aby zyskać odpust zupełny należy przy uczestniczeniu we Mszy świętej być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św. odmówić Modlitwę Pańską i wyznanie wiary, oraz pomodlić się w intencjach Ojca Św. Naszemu Księdzu Rodakowi Ks. Tomaszowi Janikowi dziękujemy za dzisiejsze kazanie odpustowe.

     Trwającą Oktawę Bożego Ciała starajmy się zaznaczyć uczestnictwem w codziennej procesji eucharystycznej. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali ołtarze i przyczynili się do pięknego przebiegu procesji w Boże Ciało. Dziś procesja po Mszy o 1130, w poniedziałek, wtorek, środę i piątek, procesja o godz. 1730. Zaraz po procesji rozpoczyna się Msza św. Natomiast w czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała procesja będzie po Mszy św. o godz. 1800, potem poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Na tę Mszę zapraszamy wszystkie dzieci naszej Parafii. Ponieważ jest to pierwszy czwartek czerwca ok. 1930 rozpocznie się Godzina Święta, którą zakończymy błogosławieństwem – nie ma Mszy o 2200 ponieważ pierwszy jesteśmy już po pierwszym piątku.

      W piątek liturgiczna Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 530, 700, 830 , 1000 oraz 1600, 1800. Ponieważ jest to Uroczystość nie obowiązuje post. Kancelaria w piątek nieczynna.

      Składka w przyszła niedzielę jest przeznaczona na nowe ogrzewanie i posadzkę naszego kościoła. Bóg zapłać za złożone w ostatnim miesiącu ofiary. Prace rozpoczną się 9 lipca.
      W przyszła niedzielę konsekracja kościoła bł. Karoliny w czasie Mszy o 1200. Jest to również 25-lecie parafii. Zachęcamy do udziału w tej Uroczystości, zwłaszcza, że wielu z Was ma udział w budowie tego kościoła.

      W najbliższy wtorek 5 czerwca zapraszamy uczniów klas II Gimnazjum i VII Szkoły podstawowej na spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Modlitwa rozpocznie się procesją o 1730, następnie Msza święta i po niej spotkanie informacyjne. W miarę możliwości zapraszamy także rodziców.

      Miłosiernemu Bogu polećmy wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłych w ostatnim czasie: + Krystyna Banach, Wojciech Chrząszcz, Maria Faber, Maria Liszka: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone