OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (27.06.2017 r.)

W tym tygodniu we czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. przed południem o godz.: 5.30, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 14.00. Mszą Świętą o godz. 16.00 rozpoczniemy Procesję Eucharystyczną, która podąży ulicą Lwowską, Skowronków, Boczną i Graniczną. Po zakończeniu będzie Msza święta. Ostatnia Msza w Boże Ciało o godz. 20.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i feretronów, zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, druhny i druhów strażaków i wszystkich tych, którzy zawsze tworzą orszak Jezusa Eucharystycznego. Ofiary tacy z Bożego Ciała są przeznaczone na domowe Hospicja. Bardzo prosimy by na czas procesji nie parkować samochodów wzdłuż ul. Bocznej i Granicznej.
  Przed południem o godz. 9.00 przy ołtarzu polowym na rynku tarnowskim, Msza Święta i procesja do czterech ołtarzy po przewodnictwem Ks. Bp Andrzeja Jeża.
W Oktawie Bożego procesja wokół kościoła codziennie o godz. 17.30. Prosimy o liczny udział w tych procesjach – to nasze świadectwo wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Eucharystii.

W przyszłą niedzielę przeżywamy Odpust ku Czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 11.30. Przewodniczyć będą obchodzący srebrny jubileusz kapłaństwa nasi Rodacy Ks. Andrzej Bernady i Ks. Mariusz Drwal. Zapraszamy na Sumę odpustową, szczególnie dzieci pierwszokomunijne, dzieci sypiące kwiaty, chłopców z dzwonkami, DSM, niosących chorągwie i feretrony. Odpust obchodzimy tydzień wcześniej z powodu konsekracji kościoła Bł. Karoliny, która będzie 10 czerwca.
W przyszłą niedzielę na Mszy o 7.00 zmiana tajemnic różańcowych.

Ponadto w tym tygodniu: We wtorek po Mszy wieczornej tradycyjne nabożeństwo majowe pod kapliczką na ul. Lwowskiej. Zapraszamy zwłaszcza Róże Różańcowe. Wyjście spod kościoła po Mszy wieczornej.

Ten tydzień jest pierwszym tygodniem czerwca – spowiedź w środę od godz. 17.00 w piątek od godz. 16.00.
W I piątek Msze św. wotywne o Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy wieczornej adoracja krzyża. W sobotę Msza św. o Niep. Sercu Maryi rano o godz. 7.00. O godz. 17.00 Różaniec, a o 17.30 procesja eucharystyczna.
Do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.00.

     Miłosiernemu Bogu polećmy wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłych w ostatnim czasie: + Barbara Urban, Krystyna Łącka, Zofia Maślak, Adam Kwiek: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone