Ogłoszenia parafialne – Niedziela Palmowa – 28.03.2021

Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy przeżywanie najważniejszego tygodnia w liturgii – Wielkiego Tygodnia. Uroczysta procesja z palmami o 11.30, o 17.00 Gorzkie Żale. Dziś dodatkowa Msza św. o 7.30, podobnie w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny. Pozostałe Msze św. bez zmian – wg porządku niedzielnego. Msza św. w Niedzielę Palmową o 11.30 oraz całe Triduum Paschalne z naszego kościoła będą transmitowane na kanale YouTube naszej parafii (https://www.youtube.com/channel/UC1AxlSHewF6JsFFC3T5SOmA/featured). Bóg zapłać Ks. Prof. Grzegorzowi za wygłoszone dziś słowo Boże.

W naszej świątyni jednorazowo może przebywać 148 osób. Prosimy o dostosowanie się do wymogów sanitarnych, czyli zakrywania ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz dystansu 1,5 metra. Osoby, które nie zmieszczą się do kościoła, będą mogły uczestniczyć we wszystkich nabożeństwach na zewnątrz kościoła z możliwością przyjęcia Komunii św.

W naszym kościele można codziennie się wyspowiadać podczas Mszy św. W Wielką Środę – spowiedź od 8.30 do 18.00. Przerwy w spowiadaniu: 10.00-10.30; 12.00-14.30; 16.00-16.30.Prosimy, aby skorzystać z sakr. pokuty w tym dniu i nie odkładać jej na czas Triduum, w którym skupiamy się na przeżywaniu w liturgii głównych prawd wiary i osobistej adoracji.

Od dziś do nabycia w cenie 6 zł nowy, jubileuszowy, 50 nr parafialnego pisma Głos Serca. Zachęcamy do lektury oraz podzielenia się nim z innymi, zwłaszcza chorymi i samotnymi. W zakrystii są jeszcze rozprowadzane po 6 zł. baranki i świece – paschaliki wielkanocne. Do Wielkiego Czwartku obok figury św. Antoniego będzie wystawiony kosz na produkty żywnościowe dla potrzebujących. Bóg zapłać za wsparcie.

Kancelaria w tym tygodniu z racji spowiedzi i Triduum czynna tylko w poniedziałek: 8.00-9.30, wtorek 8.00-9.30 oraz 16.00-17.30, w środę 8.00-9.30. W pilnych sprawach prosimy o kontakt z kapłanem.

W Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte 3 Dni – Triduum Paschalne. W tym dniu dziękujemy Bogu za sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Nie ma Mszy św. porannych, kościół będzie otwarty od 7.00. Liturgia Wielkiego Czwartku rozpocznie się Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej o 18.00. Następnie adoracja Chrystusa w Ciemnicy do 24.00.
Porządek adoracji: do 21.00 – w ciszy. O 21.00 – Róże Różańcowe, o 22.00 – Rycerstwo Niepokalanej, o 23.00 – Godzina Święta z racji także I-go czwartku – Straż Honorowa NSPJ. Bardzo prosimy grupy prowadzące modlitwę w Wielki Czwartek i Wielki Piątek, aby w trakcie adoracji przewidzieć 30 minut na adorację mówioną, a 30 minut na ciszę.

W Wielki Piątek – dzień Śmierci Pana Jezusa. Do wieczornego nabożeństwa adoracja w Ciemnicy. Porządek adoracji w Wielki Piątek: 10.00 – Odnowa w Duchu Świętym i Caritas, 11.00 – Róże Różańcowe, 12.00 – Rycerstwo Niepokalanej i 13.00 – Straż Honorowa NSPJ.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i trzy posiłki, w tym dwa lekkie i jeden do syta. Bardzo prosimy, aby na ten dzień przyozdobić krzyże i kapliczki na terenie parafii.
W Wielki Piątek o 15.00 rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego oraz Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o 18.00. Bezpośrednio po Liturgii Wielkiego Piątku odśpiewamy wspólnie 3 części Gorzkich Żalów. Adoracja przy Grobie Pańskim do 24.00. Za pobożny udział w adoracji Krzyża podczas Liturgii Męki Pańskiej można zyskać odpust zupełny. Ofiary złożone przy adoracji Krzyża przeznaczone są na pomoc dla chrześcijan w Ziemi Świętej.
Komunii Św. w czasie Triduum udziela się tylko podczas nabożeństw, czyli o Wielki Czwartek i Wielki Piątek o 18.00 i podczas Liturgii Wigilii Paschalnej w sobotę wieczorem. W tym roku I-szy piątek przypada w Wielki Piątek. Osoby odprawiające praktykę 9-ciu I-szych piątków m-ca, które nie będą mogły uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej i przyjąć Komunii Św. wynagradzającej, nie przerywają jej w ten sposób i będą mogły ją kontynuować w kolejnym m-cu.

W Wielką Sobotę czuwamy przy Grobie Jezusa oczekując na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu od 8.30 poświęcenie pokarmów – z racji pandemii – obok kościoła, do 15.00, co pół godziny. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych także w Wielką Sobotę do Mszy Św. wieczornej. Przed liturgią, o 19.00, II dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy obrzędem światła o 19.30. W związku z tym prosimy o zabranie ze sobą świec lub zakupionych paschalików.

Wielkanoc – największą uroczystość naszej wiary – rozpoczniemy w niedzielę Procesją Rezurekcyjną 6.00. Po procesji pierwsza Msza Św., następna – dodatkowa – o 7.30 oraz kolejne Msze św. – wg porządku niedzielnego. Bardzo serdecznie zapraszamy rodziny i wszystkich parafian do uczestnictwa w Liturgii Wigilii Paschalnej w sobotę i procesji rezurekcyjnej w wielkanocny poranek, z zachowaniem wymogów sanitarnych. Prosimy zadbać o estetykę feretronów i sztandarów, które będą niesione w procesji podczas Zmartwychwstania Pańskiego. Druhów Strażaków prosimy o tradycyjną wartę przy Grobie Pana Jezusa i udział w Rezurekcji w niedzielę o 6.00.

Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych powierzanych w wypominkach i zmarłych w ostatnim czasie: + Kazimierza Mazura, + Marię Flis, + Halinę Cichowską, + Wiesławę Wójcik, + Józefa Tykę, + Marię Górak, + Władysławę Zbroniec i + Leszka Nowaka. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone