OGŁOSZENIA PARAFIALNE – ŚW. RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – (31.12.2017 r.)

Dziś gdy przeżywamy ostatni dzień Starego Roku zachęcamy jeszcze do uczestnictwa w dziękczynnych Nieszporach o godz. 17.30. Po Nieszporach będzie Msza dziękczynna z uroczystym Te Deum.

Jutro obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok. Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. będą odprawiane jak w niedzielę. Składka z Nowego Roku przeznaczona jest na cele diecezjalne.

We wtorek – 2 stycznia przypada na naszą parafię dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji Diecezji. Każdego dnia w ciągu roku czyni to inna parafia. Podczas Adoracji nie prowadzimy wspólnych modlitw – prosimy by przebiegała ona w milczeniu. Adoracja rozpocznie się jak zwykle po Mszy porannej i zakończy o godz. 18.00. Prosimy by wybrać sobie czas stosowny, a równocześnie przypomnijmy sobie rejony, w których trwamy na adoracji w ciągu roku.

W tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca stycznia.
W pierwszy czwartek o 17.30 modlitwa o powołania, po Mszy wieczornej Godzina Święta, potem adoracja prywatna i na zakończenie Msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 22.00.
W pierwszy piątek Msze o Sercu Pana Jezusa o 7.00 i 18.00. Spowiedź od godz. 16.00, po Mszy wieczornej Adoracja Krzyża.

W sobotę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Po każdej Mszy poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Jest to również Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i składka przeznaczona jest na Misje.
W tym dniu wypada także pierwsza sobota miesiąca dlatego zapraszamy na Adorację wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi na godz. 17.00.

W przyszłą niedziele obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 11.30 w przyszłą niedzielę, zmiana tajemnic różańcowych.

Polećmy miłosiernemu Bogu wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłych w całym roku i w ostatnim czasie: + Eugenia Włodek, Janina Rempała, Barbara De Ostoja Starzewska: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone