Bieżąca działalność RR

Obecnie w naszej parafii są 32 Róże Różańcowe, a opiekunem Bractwa Żywego Różańca jest Ks. Mgr Łukasz Żurek.
Każda Róża Różańcowa to 20 osób: kobiet, mężczyzn lub dzieci, z których każda osoba odmawia codziennie jeden dziesiątek różańca, czyli jedną tajemnicę i krótkie rozważanie. W ten sposób odmawiany jest codziennie cały różaniec czyli 20 tajemnic.
Wszystkich członków Róży dotyka taka sama zasługa, jakby odmówili cały różaniec. Gdy ktoś zapomniałby odmówić w danym dniu tej dziesiątki nie ma grzechu lecz traci ową zasługę. Każda Róża obiera sobie patrona i pod taką nazwą figuruje. Przewodniczy jej zelator(ka) wybrany spośród swojej dwudziestki.
Raz w miesiącu członkowie Żywego Różańca dokonują zmiany tajemnic różańcowych. Odbywa się to w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 (od kwietnia do listopada) i o 11.30 (od grudnia do marca).
Ksiądz opiekun po zakończonej Mszy św. informuje o:
– intencjach modlitwy ogólnych i misyjnych na dany miesiąc
– świętach patronalnych przypadających w danym miesiącu
– świętach Maryjnych, a także datach śmierci byłych członków Róż, za których nieustannie się modlimy.
Odmawiamy wspólnie dziesiątkę różańca oraz litanię do wszystkich patronów naszych Róż. Po błogosławieństwie wszystkich członków Róż, ksiądz błogosławi również tajemnice różańcowe, które następnie wymieniamy między sobą.
Przynależność do Róży wiąże się z:
– obowiązkiem codziennego odmawiania jednej dziesiątki różańca
– udziałem w miesięcznej zmianie tajemnic różańcowych
– uczestnictwem w Godzinie Różańcowej (przynajmniej własnej Róży)
– rozszerzaniem czci Maryi, działalnością apostolską, świadectwem życia w wierze (częstym przystępowaniem do spowiedzi i Komunii św.)
– udziałem w pogrzebie zmarłego członka Żywego Różańca oraz modlitwą za spokój jego duszy Apostolstwo Żywego Różańca wyraża się również w uczestnictwie w adoracjach przed Najświętszym Sakramentem, w czuwaniach nocnych, w uroczystych odpustach Fatimskich, w czasie Triduum Paschalnego, w Drodze Krzyżowej, Rezurekcji, w procesji Bożego Ciała, w majówkach, w pielgrzymkach do Sanktuariów Maryjnych oraz w wielu ważnych uroczystościach parafialnych.

Komentowanie jest wyłączone