OGŁOSZENIA – 2 Niedz. Wielk. – 8.04.2018 r. Niedziela Miłosierdzia Bożego

OGŁOSZENIA – 2 Niedz. Wielk. – 8.04.2018 r. Niedziela Miłosierdzia Bożego

 

     Przeżywając Niedzielę, która ma dla nas szczególne znaczenie, zawierzmy Bożemu Miłosierdziu nasze życie. Obejmijmy modlitwą wszystkich członków parafialnej „Caritas” i wspierających duchowo i materialnie to dzieło, a rozpoczynając Tydzień Miłosierdzia módlmy się o nasz wzrost w postawie miłosiernej. Zgodnie z zapowiedzią Ks. Biskupa dziś do puszek można złożyć ofiary dla naszej diecezjalnej Caritas.
Zachęcamy do uczestniczenia dziś w Godzinie Miłosierdzia o 1500.

    Bóg zapłać za ofiary indywidualne złożone ostatnio na nowa posadzkę i ogrzewanie i ofiarę złożoną na ten cel przez rodziców młodzieży, która we czwartek przystąpiła do sakramentu bierzmowania. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje składane dziś na tacę.

W tym tygodniu:

    Jutro obchodzimy liturgicznie przeniesioną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to Dzień Świętości Życia. Na Mszy świętej wieczornej będzie Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego – zachęcamy do włączenia się w to znane i tak bardzo potrzebne dzieło.

    We wtorek spotkanie Rycerstwa Niepokalanej, a we czwartek spotkanie Straży Honorowej Najśw. Serca Jezusowego – spotkania będą po Mszy wieczornej w budynku katechetycznym.
    W środę po Mszy wieczornej próba chóru.

    Przyszłą Niedzielę obchodzimy jako Niedzielą Biblijna.

      W związku z rozpoczęciem V Synodu Diecezji Tarnowskiej w Katedrze rozpocznie się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w dniu rozpoczęcia Synodu. Jeśli ktoś jest w stanie podjąć się udziału w Adoracji dziś może zabrać Deklaracje wyłożone przy wejściach kościoła i zgłosić udział na zasadach podanych w Deklaracji.

    Polećmy miłosiernemu Bogu wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłych w ostatnim czasie: + Andrzej Gierach, Kazimierz Martuś, Paweł Karpiel: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone