OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.07.2014 R.

KOMUNIKAT

Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz Diecezjalny Apostolat Trzeźwości zapraszają na XI Diecezjalny Marsz Trzeźwości z kościoła bł. Karoliny w Tarnowie do kościoła św. Stanisława w Skrzyszowie.

Marsz, nad którym objął patronat Biskup Tarnowski Andrzej Jeż i Wójt Gminy Skrzyszów, odbędzie się w sobotę 2 sierpnia br., a rozpocznie się Mszą świętą w kościele bł. Karoliny, o godz. 16.30.

Ufamy mocno, że Marsz zgromadzi wszystkich zatroskanych o wielką sprawę trzeźwości własnej i trzeźwości naszego Narodu, że zgromadzi także tych, którzy walczą z chorobą wszelkiego rodzaju uzależnień oraz osoby pragnące wspierać ludzi nią dotkniętych.

W liturgii Kościoła najbliższych dni przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie św. Marty, w czwartek Św. Ignacego z Loyoli,; w piątek św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i doktora Kościoła.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota sierpnia. Spowiedź będzie w czwartek od godz. 1700 i w piątek od godz. 1600. Z racji spowiedzi Kancelaria będzie nieczynna w czwartek po południu i w piątek cały dzień.

W czwartek o godz. 1800 Msza św. i Godzina Święta, a potem Adoracja wynagradzająca. Adoracje zakończymy Mszą św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 2200.

W pierwszy piątek Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 700 i 1800. Msza św. wynagradzająca NSPJ z intencji Straży Honorowej o godz. 1800. Od godz. 1900 adoracja krzyża.

W pierwszą sobotę Msze wotywne o Niepokalanym Sercu M. o godz. 700
i 1800. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Adorację wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi od godz. 1700, zaś o godz. 1800 na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi z intencji Róż Różańcowych.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 będzie zmiana Tajemnic Różańcowych.

Przypominamy o zapisach na XXXII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską.

Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Koszycach serdecznie zaprasza na uroczystości odpustowe. Szczegóły na plakatach.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli – z artykułami omawiającymi aktualne wydarzenia życia Kościoła i nie tylko.

W ostatnim czasie Pan Bóg odwołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Mariana Srokę, Feliksę Najdnik i Wacława Kępę. Bożemu miłosierdziu polećmy ich nieśmiertelne dusze. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone