OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXII Niedziela Zwykła (01.09.2019 r.)

W naszej parafii witamy dziś nowego kapelana szpitala św. Łukasza Ks. mgr-a Grzegorza Krakowskiego. Dotychczasowy kapelan Ks. Mgr lic. Piotr Smoła zostaje na mieszkaniu w parafii, a został dyrektorem Placówki Pielęgnacyjno – Opiekuńczej na ul. Starodąbrowskiej. Ich posługę zawierzamy Bogu w modlitwie i życzymy owocnej pracy.

Bóg zapłać za indywidualne ofiary składane w ostatnim miesiącu na nowe ogrzewanie i posadzkę – było 96 ofiar. Do tej pory takie ofiary złożyło około 1040 rodzin. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna, przeznaczona na dalsze prace.

W tym tygodniu:

Jutro na godz. 800 zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny i katechetyczny. Bardzo prosimy, by wszyscy uczniowie rozpoczęli rok szkolny od dziękczynienia za minione wakacje i wspólnej prośby o błogosławieństwo na nowy czas nauki.

Od jutra ponownie będzie odprawiana Msza o 630, której nie było w wakacje. Natomiast od przyszłej niedzieli na Msze o 1130 zapraszamy dzieci naszej parafii – jest to Msza z kazaniem dla nich.

Dzisiaj o 1600 w budynku katechetycznym rozpoczyna się kurs przedmałżeński.

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o 1730, w czasie Mszy św. wieczornej ofiary na rzecz misji.

W pierwszy czwartek o godz. 1730 modlitwy o powołania, a po Mszy wieczornej Godzina Święta i Adoracja w ciszy do godz. 2200 . Msza o Sercu Jezusowym o 2200.

W I piątek Msze o Sercu P. Jezusa o 700 i 1800. O godz. 1730 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy wieczornej adoracja krzyża.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem we czwartek od 1700 i w czasie wieczornej adoracji po Godzinie Świętej. W piątek od 1600.

W pierwszą sobotę czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Adorację wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi na godz. 1700. Msza św. wynagradzająca Sercu Matki Najświętszej o godz. 1800.

Do chorych udamy się w sobotę od godz. 800.

W przyszła niedzielę Uroczystość Narodzenia NMP – Głównej Patronki Diecezji. Po Mszy Świętej o godz. 830 będzie poświęcenie ziarna siewnego. W Bazylice Katedralnej rozpocznie się Tydzień Maryjny wraz z Odpustem – program jest w Gablocie. Nasz Dekanat jest zaproszony na Mszę o 1800 w dniu 11 września.

 Tarnowska Kana rozpoczęła rekrutację na zajęcia różnych kursów językowych i przedmiotowych – program na plakacie i na stronie Kany.

Miłosiernemu Bogu polećmy wszystkich zmarłych powierzonych w wypominkach i zmarłego w ostatnim czasie: + Zdzisław Ziaja: Módlmy się za ofiary II wojny światowej – do takiej modlitwy zachęcą nas także kościelne dzwony, które będą dziś biły dla upamiętnienia wszystkich ofiar o godzinie 1400Dobry Jezu, a nasz Panie…

Komentowanie jest wyłączone